Stambulas, didžiausias Turkijos miestas ir pagrindinis jūrų uostas. Tai buvo Bizantijos ir Osmanų imperijos sostinė. Stambulas vienintelis miestas pasaulyje esantis dviejuose žemynuose – Europoje ir Azijoje. Jo istorija siekia 660 m. pr. Kr., kai jis buvo įkurtas kaip Graikijos kolonija. Per amžius miestas buvo priklausomas nuo įvairių valstybių ir imperijų, o tai padarė jį įdomiu ir pilnu kultūros bei istorijos paminklų miestu.
- Nurodyta kaina yra asmeniui. Pasiūlymo kaina galioja tik užsakant dviems asmenims skirtą kambarį. Esant kitiems pageidavimams prašome kreiptis į agentūrą;
- Avia bilietas išperkamas po kelionės apmokėjimo. Įmoka už aviabilietą yra negrąžinama. Keitimas už papildomą mokestį. Dėl išsamesnės informacijos teirautis pas kelionių agentą prieš kelionės įsigyjimą.
- Kelionės kaina gali keistis priklausomai nuo skrydžio bilietų kainos bei viešbučio kainos pirkimo metu.
- Organizatorius vietų nei lėktuve, nei viešbučiuose nelaiko. Pasiūlymų kiekis pagal pateiktas kainas ribotas. Dėl užimtumo lėktuve ir viešbutyje teirautis kelionių agento prieš įsigyjant kelionę.
Kreipkitės el. p. tel.
Skrydis:
Vilnius - Stambulas (IST)
Stambulas (IST) - Vilnius
Bagažas: rankinis bagažas - 1 bagažo vienetas (55 x 40 x 23 cm) iki 8 kg+ 1 asmeninis daiktas (40 x 30 x 15 cm) iki 4 kg
4 nakvynių apgyvendinimas viešbutyje su pusryčiais.
- Kelionės draudimas (medicininis, nuo nelaimingų atsitikimų, civilinis, bagažo ir kita);
- Automobilio nuoma;
- Pervežimai. Galima papildomai užsisakyti pervežimą iš oro uosto į viešbutį ir atgal. Dėl tikslios informacijos teirautis agentūroje.
- Papildomas bagažas. Dėl tikslios informacijos teirautis agentūroje.
- Sėdimų vietų lėktuve pasirinkimas. Dėl tikslios informacijos apie rankinį bagažą teirautis agentūroje.
- Pervežimas Kaunas – Vilniaus oro uostas – 15 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto)
- Pervežimas Klaipėda – Vilniaus oro uostas – 25 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto);
-Turistinis mokestis mokamas vietoje.
3* viešbutis Artefes Hotel patogiai įsikūręs netoli senovinių Hipodromo sienų, vos už 300 metrų nuo šio žymaus paminklo ir įkvepiančios Mėlynosios mečetės. Iki Šv. Sofijos soboro (Hagia Sophia), Topkapi rūmų, Bazilikos cisternos ir Didžiojo turgaus galima nueiti pėsčiomis.. Iš netoliese esančios Sultanahmeto tramvajaus stotelės lengvai pasieksite tokias lankytinas vietas kaip Galatos bokštas Beyoglu ir Dolmabahce rūmai Kabatoje.
Viešbučio „Artefes Hotel Old City“ numeriuose su oro kondicionieriais veikia nemokamas belaidis internetas, yra kabelinė televizija ir mini baras. Kiekviename kambaryje yra medinės grindys ir tradicinis Osmanų imperijos stiliaus dekoras. Privačiuose vonios kambariuose yra higienos reikmenys ir plaukų džiovintuvas. Kasdien patiekiami turkiški savitarnos pusryčiai.
Įsiregistravimas nuo 13:00 valandos.
Išsiregistravimas iki 12:00 valandos.
Vilnius 11:55 – Stambulas (IST) 16:00
Stambulas (IST) 08:55 - Vilnius 11:00
Nuo balandžio keičiasi skrydžių laikai:
Vilnius 11:40 – Stambulas (IST) 14:50
Stambulas (IST) 07:45 - Vilnius 10:45
Skrydžių laikai gali keistis priklausomai nuo skrydžius vykdančios bendrovės ir kitų veiksnių. Patikslinta informacija bus suteikta artėjant kelionei.
Iš Stambulo tarptautinio oro uosto į Stambulo centrą galima nuvykti taksi, autobusu ir metro. Taip pat oro uoste galima užsisakyti privačius pervežimus ir savarankiškai išsinuomoti automobilį. Stambulo oro uosto taksi jus nuveš į apgyvendinimo vietą miesto centre maždaug per 50 minučių ir kainuos 19,18 € (350₺), o kelionė oro uosto autobusu užtruks apie 100 minučių ir kainuos 67₺ (3,67 €), priklausomai nuo pasirinkto maršruto. Stambulo oro uosto metro linija M11 kol kas važiuoja tik į Kahitano rajoną.
Daugiau informacijos apie transportą Stambule: https://istanbul-tourist-information.com/en/public-transport-in-istanbul/
Šv. Sofijos soboras (Hagia Sophia) - Ši katedra pastatyta 537 m. po Kr. 900 metų ji buvo Konstantinopolio stačiatikių patriarcho būstinė. Šv. Sofijos soboras buvo didžiausias Bizantijos imperijos architektūros paminklas. 1453 m. Konstantinopolį užėmus osmanams, Šv. Sofijos soboras buvo paverstas mečete. Iki 2020 m. liepos mėn. veikė muziejus. Dabar čia yra mečetė.
Sultono Ahmedo mečetė, dar vadinama Mėlynąja mečete - Sultonas Ahmedas I buvo pasiryžęs pastatyti mečetę, kuri prilygtų netoliese esančiam Šv. Sofijos soborui.. Nuo 1600 m. pradžios Mėlynoji mečetė su daugybe kupolų, pusiau kupolų ir minaretų yra įspūdingas statinys ir vienas didžiausių turistų traukos centrų Stambule. Norint apsilankyti mečetėje, reikėtų atvykti anksčiau, nes gali būti daug žmonių. Taip pat apsirengti derėtų kukliai, kadangi tai yra musulmonų religinė šventovė.
Bazilikos cisterna yra didžiausia iš sudėtingo senovinių cisternų tinklo, esančio po Stambulu, ir viena įdomiausių Bizantijos laikų vietų Turkijoje. Ji buvo pastatyta 532 m. po Kr. senovės Bizantijos miestui tiekti vandenį. Cisternos ilgis - 139 m, maždaug katedros dydžio, joje telpa 80 000 kubinių metrų vandens. Ši tamsi, šiurpą kelianti erdvė buvo panaudota keliuose vaidybiniuose filmuose, įskaitant „Iš Rusijos su meile“ ir Dan Browno ekranizacijoje „Inferno“. Tinklapis http://yerebatansarnici.com/
Didysis turgus (Grand Bazaar). Stambulo Didysis turgus yra viena didžiausių ir seniausių dengtų turgaviečių pasaulyje, apimanti šurmuliuojantį amatininkų ir prekybininkų tinklą, išsidėsčiusį 60 gatvių ir 4000 parduotuvių. Čia galima įsigyti tradicinių turkiškų kilimų, aukso ir sidabro papuošalų, odos dirbinių ir dar daugiau. Čia svarbu nepamiršti derėtis!
Prieskonių turgus (Egipto turgus). XVII a. pastatytame dengtame turguje kvepia prieskoniais - nuo aitraus sumako iki dūminio urfos pipiro ir turkiško šafrano. Pardavėjai taip pat prekiauja turkiškais skanėstais, keramikos dirbiniais ir kitais dalykais.
Topkapi rūmai. 1478-1856 m. tai buvo Osmanų imperijos sultonų rezidencija ir yra viena populiariausių Stambulo lankytinų vietų. Oficialiai muziejumi jie tapo 1924 m., netrukus po Osmanų imperijos eros pabaigos, ir pasižymi puikia architektūra, prižiūrėtais kiemais ir gausiomis ginklų, porceliano, stalo įrankių, meno ir audinių kolekcijomis. Tinklapis https://muze.gen.tr/muze-detay/topkapi
Galatos bokštas. Galatos bokštas, neabejotinai vienas ikoniškiausių Stambulo statinių, pirmą kartą buvo pastatytas Bizantijos laikais, perstatytas genujiečių, kurie jam suteikė akmeninio grotuoto tinklo išorę, o vėliau, Osmanų imperijos laikais, buvo naudojamas kaip kalėjimas. Šiandien bokštas kviečia lankytojus, kurie gali užlipti į jo viršų ir pasigrožėti nuostabiu 360 laipsnių Stambulo vaizdu. Daugiau informacijos https://muze.gen.tr/muze-detay/galatakulesi
Dolmabahče rūmai. Osmanų valdovai, pavargę nuo prabangos trūkumo Topkapio rūmuose, 1856 m. perkėlė savo administracijos centrą į Dolmabahčės rūmus. Šie rūmai suprojektuoti baroko rokoko ir neoklasicizmo stiliais su osmanų įtaka. Rūmai buvo labiau europietiški nei turkiški, o jų finansinė skola buvo tokia didelė, kad 1875 m. imperija nesugebėjo grąžinti skolos. Rūmai padalyti į dvi dalis: haremą (sultono šeimos privačios patalpos) ir selamiką (oficialios rūmų patalpos).
Sulejmanijos mečetė. Mečetė laikoma puošniausia Osmanų imperijos architekto Mimaro Sinano Stambulo mečete, o pats architektas palaidotas šioje vietoje esančioje kapavietėje. Sudėtingomis plytelėmis, masyviu kupolu ir iš kiemo atsiveriančiu miesto vaizdu tai yra Stambulo imperatoriškųjų mečečių perlas.
Kruizas po Bosforo sąsiaurį. Bosforas - tai siauras vandens sąsiauris, skiriantis europinę ir azijinę Stambulo puses. Tai judrus laivybos kelias ir populiari turistų lankoma vieta, todėl upėje visada verda aktyvus gyvenimas. Ekskursija Bosforo upe keltu arba privačiu kruizu - puikus būdas pailsėti nuo miesto chaoso ir pasigėrėti puikiais vaizdais. Kruizų pasiūlymus galima rasti tokiuose tinklapiuose kaip „GetYourGuide“ arba „Viator“.
Turkiškas hamamas. Turkiškame hamame nušveisti odą - dar viena nepakartojama Stambulo patirtis. Dažnai įsikūrę patraukliuose kupoliniuose pastatuose, hamamai yra tradicinė pirtis, kuri gyvuoja nuo romėnų laikų.
Bešiktašo rajonas. Europos Bosforo pakrantėje, vos už kelių minučių kelio pėsčiomis nuo Dolmabahče rūmų, įsikūręs Bešiktašas yra triukšmingas rajonas, garsėjantis aistringu vietos futbolo komandos palaikymu ir gausybe užeigų. Tyrinėkite gatveles, kuriose knibždėte knibžda žmonių, besimėgaujančių naktiniu gyvenimu.
Bejoglu rajonas. Rajonas, kadaise vadinta Pera, Osmanų imperijos laikais buvo Europos aristokratų gyvenvietės centras. Neoklasicistinės architektūros statiniai byloja apie šią praeitį. Pradedant naujuoju Atatiurko kultūros centru garsiojoje Taksimo aikštėje, ne mažiau garsus Istiklalo prospektas driekiasi iki pat Tiunelio aikštės, kur yra istorinė Tiunelio funikulieriaus stotis - vienas seniausių pasaulyje požeminių miesto geležinkelių.
Kadikėjus. tai menininkų ir kūrėjų rajonas, įsikūręs Stambulo Azijos pakrantėje. Ryškiaspalvės freskos puošia pastatų sienas, o gatvėse gausu energingų barų, elegantiškų trečiosios bangos kavinių, madingų butikų ir restoranų po atviru dangumi.
Beylerbeyi rūmai yra Beylerbeyi kaimynystėje Uskudaro rajone Stambule. Rūmai pastatyti 1863-1865 m. Osmanų sultono Abdiulazizo įsakymu. Jie buvo vasaros rezidencija ir valstybiniai svečių namai. Rūmus ant kranto suprojektavo Sarkis Baljanas. Prabangių rūmų interjere, kuriame susipina Vakarų ir Rytų architektūros stiliai, puikuojasi turkiški Hereke kilimai, prancūziški Baccarat krištoliniai šviestuvai, kinų, japonų, prancūzų ir vokiečių keramika ir kt.
Karščiausias mėnuo Stambule yra liepa - vidutinė temperatūra 24 °C, šalčiausias - vasaris - 6 °C, o daugiausiai saulėtų valandų - 12 - liepą. Drėgniausias mėnuo yra sausis, kai vidutiniškai iškrenta 100 mm lietaus. Geriausias mėnuo maudytis jūroje yra rugpjūtis, kai vidutinė jūros temperatūra yra 22 °C.
Daugiau informacijos: https://keliauk.urm.lt/location/turkija ir https://visit.istanbul/
Stambulas yra vienintelis miestas pasaulyje, esantis tiek Azijoje, tiek ir Europoje;
Šis miestas, kadaise buvęs Bizantijos bei Osmanų imperijų sostinė;
Miesto istorinis pusiasalis, apimantis Sultanahmeto rajoną, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą;
Bizantijos laikotarpis yra vienas svarbiausių Stambulo istorijos etapų. Bizantijos imperija, kuri buvo Romos imperijos tęsinys, valdė Stambulą nuo 330 iki 1453 m. Šis laikotarpis paliko didžiulę įtaką miesto architektūrai, kultūrai ir religijai.
Turkiški pusryčiai
Turkų pusryčių įpročiai šiek tiek skiriasi nuo europiečių. Pirmiausia kavą keičia arbata. Įprastus turkiškus pusryčius, pasižyminčius nuostabia skonių ir tekstūrų įvairove, paprastai sudaro: duona, užtepėlės, sūriai, kiaušinai, menemenas (populiarus tradicinis turkiškas patiekalas, į kurį įeina kiaušiniai, pomidorai, žalios paprikos ir prieskoniai), daržovės ir dar daugiau.
Baklava
Baklava yra geriausias turkiškų desertų aistros pavyzdys. Sudedamosios dalys (fillo tešla, riešutai ir sirupas). Labai svarbu, kad tešlos sluoksniai būtų ploni. Riešutai - graikiniai, lazdyno arba pistacijos - įvairiuose Turkijos regionuose skiriasi.
Lukumas
Visi žinome „Turkish Delight“ - minkštus ir saldžius kubelius, pagardintus įvairiais skoniais - nuo rožių vandens iki mėtų, kurie dažnai patiekiami valgio pabaigoje kaip skanėstas.
Burekas
Tai patiekalas iš filo tešlos su mėsos, sūrio arba daržovių įdaru, dažnai valgomas pusryčiams.
Daugiau informacijos apie turkišką maistą galite rasti Visit Istanbul puslapyje.
Nurodyta kaina yra asmeniui. Pasiūlymas galioja tik užsakant dvivietį kambarį (2 suaugusiems asmenims). Esant kitiems pageidavimams prašome kreiptis į agentūrą;
- Aviabilietai po išpirkimo negrąžinami. Keitimas už papildomą mokestį. Dėl išsamesnės informacijos teirautis pas kelionių agentą prieš kelionės įsigyjimą.
- Kelionės kaina gali keistis priklausomai nuo skrydžio bilietų kainos bei viešbučio kainos pirkimo metu.
- Perkant būtina nurodyti tikslius asmens duomenis (vardas ir pavardė kaip pase), nes klaidų taisymas lėktuvo bilietuose yra galimas tik už papildomą mokestį.
- Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Asmens dokumentas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Reikalaujama, kad turisto asmens dokumentas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Asmens dokumentas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.
- Pasiūlymų kiekis pagal pateiktas kainas ribotas. Dėl užimtumo lėktuve ir viešbutyje teirautis kelionių agento prieš įsigyjant kelionę
Kreipkitės el. p. tel.
3* viešbutis Artefes Hotel patogiai įsikūręs netoli senovinių Hipodromo sienų, vos už 300 metrų nuo šio žymaus paminklo ir įkvepiančios Mėlynosios mečetės. Iki Šv. Sofijos soboro (Hagia Sophia), Topkapi rūmų, Bazilikos cisternos ir Didžiojo turgaus galima nueiti pėsčiomis.. Iš netoliese esančios Sultanahmeto tramvajaus stotelės lengvai pasieksite tokias lankytinas vietas kaip Galatos bokštas Beyoglu ir Dolmabahce rūmai Kabatoje.
Viešbučio „Artefes Hotel Old City“ numeriuose su oro kondicionieriais veikia nemokamas belaidis internetas, yra kabelinė televizija ir mini baras. Kiekviename kambaryje yra medinės grindys ir tradicinis Osmanų imperijos stiliaus dekoras. Privačiuose vonios kambariuose yra higienos reikmenys ir plaukų džiovintuvas. Kasdien patiekiami turkiški savitarnos pusryčiai.
Įsiregistravimas nuo 13:00 valandos.
Išsiregistravimas iki 12:00 valandos.
Vilnius 11:55 – Stambulas (IST) 16:00
Stambulas (IST) 08:55 - Vilnius 11:00
Nuo balandžio keičiasi skrydžių laikai:
Vilnius 11:40 – Stambulas (IST) 14:50
Stambulas (IST) 07:45 - Vilnius 10:45
Skrydžių laikai gali keistis priklausomai nuo skrydžius vykdančios bendrovės ir kitų veiksnių. Patikslinta informacija bus suteikta artėjant kelionei.
Iš Stambulo tarptautinio oro uosto į Stambulo centrą galima nuvykti taksi, autobusu ir metro. Taip pat oro uoste galima užsisakyti privačius pervežimus ir savarankiškai išsinuomoti automobilį. Stambulo oro uosto taksi jus nuveš į apgyvendinimo vietą miesto centre maždaug per 50 minučių ir kainuos 19,18 € (350₺), o kelionė oro uosto autobusu užtruks apie 100 minučių ir kainuos 67₺ (3,67 €), priklausomai nuo pasirinkto maršruto. Stambulo oro uosto metro linija M11 kol kas važiuoja tik į Kahitano rajoną.
Daugiau informacijos apie transportą Stambule: https://istanbul-tourist-information.com/en/public-transport-in-istanbul/
Šv. Sofijos soboras (Hagia Sophia) - Ši katedra pastatyta 537 m. po Kr. 900 metų ji buvo Konstantinopolio stačiatikių patriarcho būstinė. Šv. Sofijos soboras buvo didžiausias Bizantijos imperijos architektūros paminklas. 1453 m. Konstantinopolį užėmus osmanams, Šv. Sofijos soboras buvo paverstas mečete. Iki 2020 m. liepos mėn. veikė muziejus. Dabar čia yra mečetė.
Sultono Ahmedo mečetė, dar vadinama Mėlynąja mečete - Sultonas Ahmedas I buvo pasiryžęs pastatyti mečetę, kuri prilygtų netoliese esančiam Šv. Sofijos soborui.. Nuo 1600 m. pradžios Mėlynoji mečetė su daugybe kupolų, pusiau kupolų ir minaretų yra įspūdingas statinys ir vienas didžiausių turistų traukos centrų Stambule. Norint apsilankyti mečetėje, reikėtų atvykti anksčiau, nes gali būti daug žmonių. Taip pat apsirengti derėtų kukliai, kadangi tai yra musulmonų religinė šventovė.
Bazilikos cisterna yra didžiausia iš sudėtingo senovinių cisternų tinklo, esančio po Stambulu, ir viena įdomiausių Bizantijos laikų vietų Turkijoje. Ji buvo pastatyta 532 m. po Kr. senovės Bizantijos miestui tiekti vandenį. Cisternos ilgis - 139 m, maždaug katedros dydžio, joje telpa 80 000 kubinių metrų vandens. Ši tamsi, šiurpą kelianti erdvė buvo panaudota keliuose vaidybiniuose filmuose, įskaitant „Iš Rusijos su meile“ ir Dan Browno ekranizacijoje „Inferno“. Tinklapis http://yerebatansarnici.com/
Didysis turgus (Grand Bazaar). Stambulo Didysis turgus yra viena didžiausių ir seniausių dengtų turgaviečių pasaulyje, apimanti šurmuliuojantį amatininkų ir prekybininkų tinklą, išsidėsčiusį 60 gatvių ir 4000 parduotuvių. Čia galima įsigyti tradicinių turkiškų kilimų, aukso ir sidabro papuošalų, odos dirbinių ir dar daugiau. Čia svarbu nepamiršti derėtis!
Prieskonių turgus (Egipto turgus). XVII a. pastatytame dengtame turguje kvepia prieskoniais - nuo aitraus sumako iki dūminio urfos pipiro ir turkiško šafrano. Pardavėjai taip pat prekiauja turkiškais skanėstais, keramikos dirbiniais ir kitais dalykais.
Topkapi rūmai. 1478-1856 m. tai buvo Osmanų imperijos sultonų rezidencija ir yra viena populiariausių Stambulo lankytinų vietų. Oficialiai muziejumi jie tapo 1924 m., netrukus po Osmanų imperijos eros pabaigos, ir pasižymi puikia architektūra, prižiūrėtais kiemais ir gausiomis ginklų, porceliano, stalo įrankių, meno ir audinių kolekcijomis. Tinklapis https://muze.gen.tr/muze-detay/topkapi
Galatos bokštas. Galatos bokštas, neabejotinai vienas ikoniškiausių Stambulo statinių, pirmą kartą buvo pastatytas Bizantijos laikais, perstatytas genujiečių, kurie jam suteikė akmeninio grotuoto tinklo išorę, o vėliau, Osmanų imperijos laikais, buvo naudojamas kaip kalėjimas. Šiandien bokštas kviečia lankytojus, kurie gali užlipti į jo viršų ir pasigrožėti nuostabiu 360 laipsnių Stambulo vaizdu. Daugiau informacijos https://muze.gen.tr/muze-detay/galatakulesi
Dolmabahče rūmai. Osmanų valdovai, pavargę nuo prabangos trūkumo Topkapio rūmuose, 1856 m. perkėlė savo administracijos centrą į Dolmabahčės rūmus. Šie rūmai suprojektuoti baroko rokoko ir neoklasicizmo stiliais su osmanų įtaka. Rūmai buvo labiau europietiški nei turkiški, o jų finansinė skola buvo tokia didelė, kad 1875 m. imperija nesugebėjo grąžinti skolos. Rūmai padalyti į dvi dalis: haremą (sultono šeimos privačios patalpos) ir selamiką (oficialios rūmų patalpos).
Sulejmanijos mečetė. Mečetė laikoma puošniausia Osmanų imperijos architekto Mimaro Sinano Stambulo mečete, o pats architektas palaidotas šioje vietoje esančioje kapavietėje. Sudėtingomis plytelėmis, masyviu kupolu ir iš kiemo atsiveriančiu miesto vaizdu tai yra Stambulo imperatoriškųjų mečečių perlas.
Kruizas po Bosforo sąsiaurį. Bosforas - tai siauras vandens sąsiauris, skiriantis europinę ir azijinę Stambulo puses. Tai judrus laivybos kelias ir populiari turistų lankoma vieta, todėl upėje visada verda aktyvus gyvenimas. Ekskursija Bosforo upe keltu arba privačiu kruizu - puikus būdas pailsėti nuo miesto chaoso ir pasigėrėti puikiais vaizdais. Kruizų pasiūlymus galima rasti tokiuose tinklapiuose kaip „GetYourGuide“ arba „Viator“.
Turkiškas hamamas. Turkiškame hamame nušveisti odą - dar viena nepakartojama Stambulo patirtis. Dažnai įsikūrę patraukliuose kupoliniuose pastatuose, hamamai yra tradicinė pirtis, kuri gyvuoja nuo romėnų laikų.
Bešiktašo rajonas. Europos Bosforo pakrantėje, vos už kelių minučių kelio pėsčiomis nuo Dolmabahče rūmų, įsikūręs Bešiktašas yra triukšmingas rajonas, garsėjantis aistringu vietos futbolo komandos palaikymu ir gausybe užeigų. Tyrinėkite gatveles, kuriose knibždėte knibžda žmonių, besimėgaujančių naktiniu gyvenimu.
Bejoglu rajonas. Rajonas, kadaise vadinta Pera, Osmanų imperijos laikais buvo Europos aristokratų gyvenvietės centras. Neoklasicistinės architektūros statiniai byloja apie šią praeitį. Pradedant naujuoju Atatiurko kultūros centru garsiojoje Taksimo aikštėje, ne mažiau garsus Istiklalo prospektas driekiasi iki pat Tiunelio aikštės, kur yra istorinė Tiunelio funikulieriaus stotis - vienas seniausių pasaulyje požeminių miesto geležinkelių.
Kadikėjus. tai menininkų ir kūrėjų rajonas, įsikūręs Stambulo Azijos pakrantėje. Ryškiaspalvės freskos puošia pastatų sienas, o gatvėse gausu energingų barų, elegantiškų trečiosios bangos kavinių, madingų butikų ir restoranų po atviru dangumi.
Beylerbeyi rūmai yra Beylerbeyi kaimynystėje Uskudaro rajone Stambule. Rūmai pastatyti 1863-1865 m. Osmanų sultono Abdiulazizo įsakymu. Jie buvo vasaros rezidencija ir valstybiniai svečių namai. Rūmus ant kranto suprojektavo Sarkis Baljanas. Prabangių rūmų interjere, kuriame susipina Vakarų ir Rytų architektūros stiliai, puikuojasi turkiški Hereke kilimai, prancūziški Baccarat krištoliniai šviestuvai, kinų, japonų, prancūzų ir vokiečių keramika ir kt.
Karščiausias mėnuo Stambule yra liepa - vidutinė temperatūra 24 °C, šalčiausias - vasaris - 6 °C, o daugiausiai saulėtų valandų - 12 - liepą. Drėgniausias mėnuo yra sausis, kai vidutiniškai iškrenta 100 mm lietaus. Geriausias mėnuo maudytis jūroje yra rugpjūtis, kai vidutinė jūros temperatūra yra 22 °C.
Daugiau informacijos: https://keliauk.urm.lt/location/turkija ir https://visit.istanbul/
Stambulas yra vienintelis miestas pasaulyje, esantis tiek Azijoje, tiek ir Europoje;
Šis miestas, kadaise buvęs Bizantijos bei Osmanų imperijų sostinė;
Miesto istorinis pusiasalis, apimantis Sultanahmeto rajoną, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą;
Bizantijos laikotarpis yra vienas svarbiausių Stambulo istorijos etapų. Bizantijos imperija, kuri buvo Romos imperijos tęsinys, valdė Stambulą nuo 330 iki 1453 m. Šis laikotarpis paliko didžiulę įtaką miesto architektūrai, kultūrai ir religijai.
Turkiški pusryčiai
Turkų pusryčių įpročiai šiek tiek skiriasi nuo europiečių. Pirmiausia kavą keičia arbata. Įprastus turkiškus pusryčius, pasižyminčius nuostabia skonių ir tekstūrų įvairove, paprastai sudaro: duona, užtepėlės, sūriai, kiaušinai, menemenas (populiarus tradicinis turkiškas patiekalas, į kurį įeina kiaušiniai, pomidorai, žalios paprikos ir prieskoniai), daržovės ir dar daugiau.
Baklava
Baklava yra geriausias turkiškų desertų aistros pavyzdys. Sudedamosios dalys (fillo tešla, riešutai ir sirupas). Labai svarbu, kad tešlos sluoksniai būtų ploni. Riešutai - graikiniai, lazdyno arba pistacijos - įvairiuose Turkijos regionuose skiriasi.
Lukumas
Visi žinome „Turkish Delight“ - minkštus ir saldžius kubelius, pagardintus įvairiais skoniais - nuo rožių vandens iki mėtų, kurie dažnai patiekiami valgio pabaigoje kaip skanėstas.
Burekas
Tai patiekalas iš filo tešlos su mėsos, sūrio arba daržovių įdaru, dažnai valgomas pusryčiams.
Daugiau informacijos apie turkišką maistą galite rasti Visit Istanbul puslapyje.
Nurodyta kaina yra asmeniui. Pasiūlymas galioja tik užsakant dvivietį kambarį (2 suaugusiems asmenims). Esant kitiems pageidavimams prašome kreiptis į agentūrą;
- Aviabilietai po išpirkimo negrąžinami. Keitimas už papildomą mokestį. Dėl išsamesnės informacijos teirautis pas kelionių agentą prieš kelionės įsigyjimą.
- Kelionės kaina gali keistis priklausomai nuo skrydžio bilietų kainos bei viešbučio kainos pirkimo metu.
- Perkant būtina nurodyti tikslius asmens duomenis (vardas ir pavardė kaip pase), nes klaidų taisymas lėktuvo bilietuose yra galimas tik už papildomą mokestį.
- Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Asmens dokumentas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Reikalaujama, kad turisto asmens dokumentas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Asmens dokumentas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.
- Pasiūlymų kiekis pagal pateiktas kainas ribotas. Dėl užimtumo lėktuve ir viešbutyje teirautis kelionių agento prieš įsigyjant kelionę
Kreipkitės el. p. tel.
Kreipkitės el. p. tel.
Atsiliepimų šiai kelionei nėra.