Pažintinė kelionė lėktuvu su vadovu iš Lietuvos!
+aviabilietas
Tiek pavasarį, tiek ir rudenį kviečiame aplankyti tekančios saulės šalį. Abiem metų laikais Japonijos gamta atsiskleidžia pačiomis gražiausiomis spalvomis.
Profesionalus kelionės vadovas – Japonijos kultūros žinovas, jau daugiau kaip dvidešimt metų gyvenantis Japonijoje.
Grupė iki 12 keliautojų. Grupę lydės lydintysis vadovas iš Lietuvos, kai minimalus keleivių skaičius 10. Japonijoje pasitinka lietuviškai kalbantis kelionės vadovas. Visos ekskursijos bus vedamos lietuvių kalba!
Skrydis: Vilnius – Helsinkis – Tokijas.
Atvykimas į Tokiją. Oro uoste sutvarkomos imigracijos procedūros ir atsiimame JR Rail pass bilietus. Iš oro uosto važiuojame į viešbutį Tokijuje. Laisvas laikas arba poilsis viešbutyje.
Tokijas iki 1868 m. buvo vadinamas Edu, tačiau, Japonijai atsivėrus išoriniam pasauliui ir imperatoriui persikėlus iš Kioto, jis tapo naująja Japonijos sostine ir gavo Tokijo – „Rytų sostinės“ – vardą. Dabartinis Tokijas – tarsi atskira savarankiškai besisukanti visata. Nors Japonijos sostinė garsėja kaip prekybos ir finansų centras, kiekvieną keliautoją milžiniškas miestas sužavi įspūdingo grožio šventyklų ir nuostabių preciziškai išpuoselėtų parkų bei japoniškų sodų gausa.
Tokijuje aplankysime jaunimo madų Harajuku rajoną – ypač ryškų ir išskirtinį Tokijo fragmentą, kur pamatysime neįtikėtiną gatvės madų spektaklį. Taip pat turėsime progą apsilankyti šalia esančioje imperatoriaus garbei pastatytoje šintoistinėje šventykloje Meiji (Meiji jingu). Šis dvasinis šintoistų centras yra apsuptas puikaus 365 skirtingų medžių rūšių sodo.
Shinjuku rajone aplankysime Tokijo metropoliteną, kur įsikūrusi Tokijo savivaldybė. Pasikeliame į 45 aukšte esančią apžvalgos aikštelę iš kurios atsiveria nuostabus viso megapolio vaizdas. Vakare užsukame į naktiniu gyvenimu garsėjantį Kabukicho – Tokijo „raudonųjų žibintų“ kvartalą.
Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Papildomai: esant galimybei ir pageidavimui aplankysime skaitmeninio meno muziejų* (Mori Building Digital Art Museum). Tai tarpdisciplinino meno kūrėjų sukurta patyriminė ekspozicija, kuri kviečia lankytojus „susilieti” su menu ir tapti jo dalimi. Muziejus susilaukia didelių lankytojų srautų dėl to apsispręsti dėl lankymosi muziejuje reikia iš anksto.
Pastaba: programa gali būti koreguojama pagal grupės pageidavimą dėl nuovargio po skrydžio ir laiko skirtumo.
Po pusryčių važiuojame į Asakusa rajoną, kur aplankysime pačią seniausią šventyklą Tokijuje – Asakusa Kannon (Sensoji). Taip pat pasivaikščiosime jau keletą šimtų metų žinomu ir itin populiariu Nakamise prekybiniu pasažu, kuriame bus proga įsigyti lauktuvių. Pasažą sudaro apie 90 parduotuvėlių tarp kurių galėsite surasti yukata (surišamų paprastesnės konstrukcijos kimono), dumblių pakuočių, japoniškų valgymo lazdelių, medinių šukų, audinių ir kitų vietinių gėrybių.
Vyksime į vieną įspūdingiausių Tokijuje japoniškų sodų – Hama Rikyu. Poilsio metu ragausime žaliosios japoniškos arbatos.
Pasivaikščiosime prabangiausiu visoje Japonijoje Ginzos rajonu, garsėjantį savo prestižinių parduotuvių prospektu. Ne veltui jis vadinamas Azijos Eliziejaus laukais. Tai intensyvi, įvaizdžiui, pinigams ir dėl pinigų tarnaujanti Tokijo prekybos vieta.
Vakare planuojame aplankyti šalia imperatoriaus rūmų esantį Chidorigafuchi sakurų parką. Šis vienas gražiausių sakurų parkų su milžiniškomis japoniškomis vyšniomis būna nuostabiai apšviestas vakare.
Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Ryte traukiniu išvykstame iš Tokijo į Hakonės kalnų kurortą. Atvykę į Hakone Yumoto karštųjų versmių kurortą, įsikuriame viešbutyje iš kurio, kalnų traukinuku, funikulieriumi ir lyno keltuvais, keliamės virš garuojančio Owakudani – geizerių šlaito, susidariusio išsiveržus Hakonės ugnikalniui prieš 3000 metų. Nuo čia atsiveria nuostabus vaizdas į aukščiausią Japonijoje, legendomis apipintą Fudžijamos kalną. Fudžijamos kalnas, vulkaninės kilmės milžinas (3776 m), miega nuo 1707 m. Tobulos formos ugnikalnis yra garbinamas ir laikomas šventu.
Lyno keltuvais nusileidžiame nuo Owakudani kalno iki Ashi ežero, susiformavusio išsiveržusio ugnikalnio vietoje. Plauksime laivu vaizdingu Ashi ežeru. Po pietų apžiūrėsime Edo laikotarpio muitinės rekonstrukciją.
Dienos pabaigoje – japoniško stiliaus vakarienė. Proga išmėginti tipinę ir tradicinę japonišką virtuvę. Nakvynė viešbutyje Hakonėje.
Papildomai: pageidaujantys galės išsimaudyti onsen, japoniško stiliaus terminių vandenų baseine. Karštųjų versmių vandenyje gausu mineralų, nuo senų senovės japonai tiki, kad maudynės šiose versmėse padeda išvengti ligų, sustiprina sveikatą ir prailgina gyvenimą. Tai tikra atokvėpio palaima ir nekasdieniškas poilsis.
Vykstame į Japonijos kultūros lopšiu vadinamą senąją Japonijos sostinę – Kijotą. Tai vienas gražiausių pasaulio miestų ir tikroji Japonijos širdis. Kijote yra aibė UNESCO saugomų objektų. Daugiau nei tūkstantį metų buvęs Japonijos sostine ir šalies kultūriniu centru Kijotas sužavės subtilaus ir trapaus senojo paveldo gausa.
Vidurdienį atvykę į Kijotą, įsikuriame viešbutyje ir vykstame į vieną iš gražiausių ir žaviausių vietų Japonijoje – netoli Kijoto žaliuojančią Bambukų giraitę. Ji garsėja ne tik savo natūraliu grožiu, bet ir čia sklindančiais mistiškais garsais, kuriuos sukelia storus bambuko stiebus siūbuojantys vėjai. Bambukų giraitė yra viena populiariausių lankomų vietų netoli Kijoto. Bambukų giraitėje vingiuoja vaizdingi takai, kuriais labai malonu pavaikštinėti. Tai iš ties ypatinga bei unikali vieta Žemėje, priverčianti dažną keliautoją aikčioti ir žavėtis nepaprastu jos grožiu.
Nakvynė viešbutyje Kijote.
Papildomai: norintys galės nueiti į Japonijos tradicinių menų pasirodymą*, kurio metu bus pristatomi: tradicinis kyomai geišų šokis, chanoyu arbatos ruošimo menas, ikebana gelių komponavimas, bugaku senovinis japoniškas teatras, kyogen japoniška komedija, koto tradicinė kanklių muzika.
Po pusryčių lankome žymiausias Kijoto vietas. Aplankome Nijojo (Nijōjō) imperatoriškąją pilį – galios ir šalies valdžios perėjimo iš imperatoriaus į šiogūno rankas simbolį. Į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą įtraukti akmeniniai rūmų pastatai yra vienas geriausių japoniškosios feodalinės architektūros pavyzdžių. Stabtelėsime pasigrožėti pačiu svarbiausiu japoniškosios kultūros akcentu – įspūdingu vyšnių sodu, supančiu visą Nidžio pilies teritoriją.
Vyksime į garsiąją dzenbutisnės filosofijos aukščiausiu įsikūnijimu tituluojamą Ryoanji (Taikaus drakono) šventyklą. Tai unikalus aplinkos formavimo filososfijos kūrinys. Vėliau aplankysime nuostabiu japonišku sodu garsėjančią budistinę šventyklą bei visus žavintį ir itin mėgstamą Kinkakuji – Auksinį paviljoną (UNESCO paveldas).
Taip pat keliaujame į vieną seniausių, VIII amžiuje pastatytą, Kijoto šventyklą Kyomizu (Kyomizu-dera). Ši šventykla taip pat UNESCO saugomas objektas. Išraiškingiausias Hejano periodo architektūros šedevras, pastatytas šalia Otova krioklio miškingose kalvose šalia Kioto. Einant link šventyklos prieš akis iškyla medžių apsupti didžiuliai stogai, o aukščiau jų – įspūdinga pagoda. Šventykla dar vadinama "tyro vandens šventove", dėl iš uolų trykštančio krioklio, kurio vanduo laikomas stebuklingu. Ypač įspūdinga didžiulė medinė terasa, pastatyta ant 139 kolonų. Nuo terasos atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama, apsupta trijų kalnagūbrių, pavasarį paskendusi vyšnių žieduose, o rudenį – auksiniuose medžių lapuose.
Pasivaikščiosime po senąjį Kijoto senamiestį bei garsųjį Giono kvartalą, kuriame galima sutikti paslaptingąsias geišas. Geiša – iš japonų kalbos išvertus reiškia „menininkė“. Ne šiaip sau Gione buvo filmuojamas ir garsusis filmas „Geišos išpažintis“. Pageidaujantys galės pasilikti pasivaikščioti po vakarinį senamiestį, užeiti į jaukias krautuvėles.
Nakvynė viešbutyje Kijote.
Ryte iš Kijoto traukiniu važiuojame iki Himeji, kur aplankysime UNESCO paveldą Himeji rūmus. Rūmai, dar kitaip vadinami Baltojo Garnio rūmais, yra puikiai išlikęs XVII amžiaus Japonijos rūmų architektūros pavyzdys. Šiuose rūmuose buvo filmuojamas garsusis Holivudo filmas „Paskutinis Samurajus“. Susipažinsime su rūmų istorija, kuriai jau beveik 700 metų.
Vykstame iki Hirošimos. Atvykę į Hirošimą aplankysime unikalų atominės bombos muziejų.
Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Hirošimoje.
Po pusryčių vykstame į prieplauką, o iš ten laivu keliamės į Itsukušimos (Itsukushima) salą, geriau žinomą Miadžimos (Miyajima) vardu, kuris japoniškai reiškia „šventovių salą“. Japonų legendos byloja, kad ši nedidelė vietovė ypatinga – joje negalima nei gimti, nei mirti. Pasiekę salą, turėsime galimybę pasigrožėti tradicinio japoniško tori tipo šintoistinės šventyklos vartais, kurie manoma žymi ribą tarp pagoniškojo ir šventojo tikėjimo pasaulių. Visus šis raudonos spalvos stebuklas traukia dėl idiliškai iliuziško vaizdo.
Itsukušimoje pasikelsime į aukščiausią salos kalną, nuo kurio viršūnės atsiveria stulbinantis vaizdas į Seto jūros įlanką. Sakoma, kad šioje vietoje galima užčiuopti tikrąją – jautrią ir skaidrią Japonijos dvasią. Tai vienas gražiausių panoraminių vaizdų Japonijoje.
Vakare iš salos grįžtame į Hirošimą. Nakvynė viešbutyje.
Ryte iš Hirošimos traukiniu vykstame į Japonijos vakarinės pakrantės sostinę – Kanazavą. Kanazava ir jos apylinkės ypač garsėja auksu ir dirbiniais iš jo. Pats miesto pavadinimas reiškia „aukso pelkę“. Atvykę į Kanazavą pirmiausia apžiūrėsime stotį – Kanazavos geležinkelio stotis yra tarsi moderniosios architektūros paminklas, kurią būtinai rekomenduoja apžiūrėti visi ten pabuvoję. Įsikuriame viešbutyje.
Po trumpo poilsio vykstame į Kenrokuen (Kenroku-en) „Šešių didybių" sodą. Įėjus į sodą, vaizdas ir aplinka pakeri nuo pat pirmų žingsnių – daugelio nuomone tai pats gražiausias sodas Japonijoje. Kanazavos sodas pranoksta bet kokias fantazijas. Suformuoti medžiai ir jų šakos atrodo kaip milžiniški bonsai, kuriuos formuoja ir prižiūri talentingi, sodų meną gerai išmanantys žmonės. Tokiu būdu Kenrokuen sodas yra prižiūrimas jau bemaž 500 metų. Čia gausu tvenkinių, tekančių srovių, krioklių, tiltų, arbatos namelių, medžių, akmenų ir gėlių.
Pasivaikščiosime po senuosius Kanazavos Higashi-chaya geišų ir Naga-machi samurajų kvartalus. Iki 1868 m. kol Japoniją valdė Tokugavos šiogūnų (karo vadų) dinastija, samurajai buvo vieni iš aukščiausių visuomenės sluoksnių. Jie buvo turtingi, turėjo didelius namus bei daug tarnų. Situacija pasikeitė, kai 1868 m. valdžia iš šiogūno rankų buvo perduota atgal imperatoriui, o samurajų kaip karių egzistavimas prarado prasmę. Visa tai atsispindėjo ir Naga-machi kvartalo plėtroje. Nusigyvenę samurajai pardavinėjo savo turtą, namus, žemės sklypus. Keliuose didesniuose ir gerai išsilaikiusiuose samurajų namuose dabar veikia muziejai. Žymiausias jų – Nomura House. Visas namas alsuoja skrupulingai išsaugota senove – slankiojančios duris, kiparisinės lubos ir vidiniame kieme esantis 400 metų senumo nedidelis sodas su tekančiu upeliu, sotvarais, apsuptais per amžius nugludintais akmenimis.
Nakvynė viešbutyje Kanazava.
Po pusryčių autobusu vykstame į autentišką Širakavos (Shirakawa - mura) kaimą, įsikūrusį Šo upės slėnyje, su gasčio dzukuri (gasshō-zukuri) architektūros stiliaus namais. Kai kurie jų yra senesni nei 250 metų. Išvertus „gasčio dzukuri“ reiškia „pastatyta lyg sudėjus rankas maldai“. Šių ūkinių namelių šiaudais dengti statūs stogai iš tikrųjų primena besimeldžiančių budistų vienuolių rankas. Toks architektūros stilius išsivystė per kelias kartas ir yra skirtas atlaikyti daug ir sunkaus sniego, iškrentančio regione kiekvieną žiemą. Šių ūkinių namų palėpėse būdavo veisiami šilkverpiai kirminai. Šis kaimas – tarsi japoniškas buities muziejus. Tik čia ne muziejus, o tikras kaimas su realiais gyventojais. Įsikūręs kalno papėdėje, apsuptas ryžių laukų, šis tylus kaimelis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio Paveldo sąrašą.
Su autobusu grįžtame atgal į Kanazava ir greituoju traukiniu vykstame į Tokiją.
Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Po pusryčių laisva diena Tokijuje. Paskutinė kelionės diena laisva, kad galėtumėte pasimėgauti tokiais įspūdžiais ir patirtimis, aplankyti tas Tokijo vietas, kurios Jums svarbios asmeniškai. Galėsime Jus pakonsultuoti ir patarti, ką dar aplankyti, paragauti, išbandyti ar įsigyti. Tokijo įvairovė – neišsemiama. Čia tiek muziejų ir galerijų, restoranų ar vietinių gėrybių turgų, kad patenkins kiekvieno poreikius ir skonį.
Vėlai vakare vykstame į oro uostą. Skrydis Tokijas-Helsinkis.
Skrydis Helsinkis-Vilnius.
Kreipkitės el. p. tel.
Skrydis: Vilnius – Helsinkis – Tokijas.
Atvykimas į Tokiją. Oro uoste sutvarkomos imigracijos procedūros ir atsiimame JR Rail pass bilietus. Iš oro uosto važiuojame į viešbutį Tokijuje. Laisvas laikas arba poilsis viešbutyje.
Tokijas iki 1868 m. buvo vadinamas Edu, tačiau, Japonijai atsivėrus išoriniam pasauliui ir imperatoriui persikėlus iš Kioto, jis tapo naująja Japonijos sostine ir gavo Tokijo – „Rytų sostinės“ – vardą. Dabartinis Tokijas – tarsi atskira savarankiškai besisukanti visata. Nors Japonijos sostinė garsėja kaip prekybos ir finansų centras, kiekvieną keliautoją milžiniškas miestas sužavi įspūdingo grožio šventyklų ir nuostabių preciziškai išpuoselėtų parkų bei japoniškų sodų gausa.
Tokijuje aplankysime jaunimo madų Harajuku rajoną – ypač ryškų ir išskirtinį Tokijo fragmentą, kur pamatysime neįtikėtiną gatvės madų spektaklį. Taip pat turėsime progą apsilankyti šalia esančioje imperatoriaus garbei pastatytoje šintoistinėje šventykloje Meiji (Meiji jingu). Šis dvasinis šintoistų centras yra apsuptas puikaus 365 skirtingų medžių rūšių sodo.
Shinjuku rajone aplankysime Tokijo metropoliteną, kur įsikūrusi Tokijo savivaldybė. Pasikeliame į 45 aukšte esančią apžvalgos aikštelę iš kurios atsiveria nuostabus viso megapolio vaizdas. Vakare užsukame į naktiniu gyvenimu garsėjantį Kabukicho – Tokijo „raudonųjų žibintų“ kvartalą.
Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Papildomai: esant galimybei ir pageidavimui aplankysime skaitmeninio meno muziejų* (Mori Building Digital Art Museum). Tai tarpdisciplinino meno kūrėjų sukurta patyriminė ekspozicija, kuri kviečia lankytojus „susilieti” su menu ir tapti jo dalimi. Muziejus susilaukia didelių lankytojų srautų dėl to apsispręsti dėl lankymosi muziejuje reikia iš anksto.
Pastaba: programa gali būti koreguojama pagal grupės pageidavimą dėl nuovargio po skrydžio ir laiko skirtumo.
Po pusryčių važiuojame į Asakusa rajoną, kur aplankysime pačią seniausią šventyklą Tokijuje – Asakusa Kannon (Sensoji). Taip pat pasivaikščiosime jau keletą šimtų metų žinomu ir itin populiariu Nakamise prekybiniu pasažu, kuriame bus proga įsigyti lauktuvių. Pasažą sudaro apie 90 parduotuvėlių tarp kurių galėsite surasti yukata (surišamų paprastesnės konstrukcijos kimono), dumblių pakuočių, japoniškų valgymo lazdelių, medinių šukų, audinių ir kitų vietinių gėrybių.
Vyksime į vieną įspūdingiausių Tokijuje japoniškų sodų – Hama Rikyu. Poilsio metu ragausime žaliosios japoniškos arbatos.
Pasivaikščiosime prabangiausiu visoje Japonijoje Ginzos rajonu, garsėjantį savo prestižinių parduotuvių prospektu. Ne veltui jis vadinamas Azijos Eliziejaus laukais. Tai intensyvi, įvaizdžiui, pinigams ir dėl pinigų tarnaujanti Tokijo prekybos vieta.
Vakare planuojame aplankyti šalia imperatoriaus rūmų esantį Chidorigafuchi sakurų parką. Šis vienas gražiausių sakurų parkų su milžiniškomis japoniškomis vyšniomis būna nuostabiai apšviestas vakare.
Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Ryte traukiniu išvykstame iš Tokijo į Hakonės kalnų kurortą. Atvykę į Hakone Yumoto karštųjų versmių kurortą, įsikuriame viešbutyje iš kurio, kalnų traukinuku, funikulieriumi ir lyno keltuvais, keliamės virš garuojančio Owakudani – geizerių šlaito, susidariusio išsiveržus Hakonės ugnikalniui prieš 3000 metų. Nuo čia atsiveria nuostabus vaizdas į aukščiausią Japonijoje, legendomis apipintą Fudžijamos kalną. Fudžijamos kalnas, vulkaninės kilmės milžinas (3776 m), miega nuo 1707 m. Tobulos formos ugnikalnis yra garbinamas ir laikomas šventu.
Lyno keltuvais nusileidžiame nuo Owakudani kalno iki Ashi ežero, susiformavusio išsiveržusio ugnikalnio vietoje. Plauksime laivu vaizdingu Ashi ežeru. Po pietų apžiūrėsime Edo laikotarpio muitinės rekonstrukciją.
Dienos pabaigoje – japoniško stiliaus vakarienė. Proga išmėginti tipinę ir tradicinę japonišką virtuvę. Nakvynė viešbutyje Hakonėje.
Papildomai: pageidaujantys galės išsimaudyti onsen, japoniško stiliaus terminių vandenų baseine. Karštųjų versmių vandenyje gausu mineralų, nuo senų senovės japonai tiki, kad maudynės šiose versmėse padeda išvengti ligų, sustiprina sveikatą ir prailgina gyvenimą. Tai tikra atokvėpio palaima ir nekasdieniškas poilsis.
Vykstame į Japonijos kultūros lopšiu vadinamą senąją Japonijos sostinę – Kijotą. Tai vienas gražiausių pasaulio miestų ir tikroji Japonijos širdis. Kijote yra aibė UNESCO saugomų objektų. Daugiau nei tūkstantį metų buvęs Japonijos sostine ir šalies kultūriniu centru Kijotas sužavės subtilaus ir trapaus senojo paveldo gausa.
Vidurdienį atvykę į Kijotą, įsikuriame viešbutyje ir vykstame į vieną iš gražiausių ir žaviausių vietų Japonijoje – netoli Kijoto žaliuojančią Bambukų giraitę. Ji garsėja ne tik savo natūraliu grožiu, bet ir čia sklindančiais mistiškais garsais, kuriuos sukelia storus bambuko stiebus siūbuojantys vėjai. Bambukų giraitė yra viena populiariausių lankomų vietų netoli Kijoto. Bambukų giraitėje vingiuoja vaizdingi takai, kuriais labai malonu pavaikštinėti. Tai iš ties ypatinga bei unikali vieta Žemėje, priverčianti dažną keliautoją aikčioti ir žavėtis nepaprastu jos grožiu.
Nakvynė viešbutyje Kijote.
Papildomai: norintys galės nueiti į Japonijos tradicinių menų pasirodymą*, kurio metu bus pristatomi: tradicinis kyomai geišų šokis, chanoyu arbatos ruošimo menas, ikebana gelių komponavimas, bugaku senovinis japoniškas teatras, kyogen japoniška komedija, koto tradicinė kanklių muzika.
Po pusryčių lankome žymiausias Kijoto vietas. Aplankome Nijojo (Nijōjō) imperatoriškąją pilį – galios ir šalies valdžios perėjimo iš imperatoriaus į šiogūno rankas simbolį. Į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą įtraukti akmeniniai rūmų pastatai yra vienas geriausių japoniškosios feodalinės architektūros pavyzdžių. Stabtelėsime pasigrožėti pačiu svarbiausiu japoniškosios kultūros akcentu – įspūdingu vyšnių sodu, supančiu visą Nidžio pilies teritoriją.
Vyksime į garsiąją dzenbutisnės filosofijos aukščiausiu įsikūnijimu tituluojamą Ryoanji (Taikaus drakono) šventyklą. Tai unikalus aplinkos formavimo filososfijos kūrinys. Vėliau aplankysime nuostabiu japonišku sodu garsėjančią budistinę šventyklą bei visus žavintį ir itin mėgstamą Kinkakuji – Auksinį paviljoną (UNESCO paveldas).
Taip pat keliaujame į vieną seniausių, VIII amžiuje pastatytą, Kijoto šventyklą Kyomizu (Kyomizu-dera). Ši šventykla taip pat UNESCO saugomas objektas. Išraiškingiausias Hejano periodo architektūros šedevras, pastatytas šalia Otova krioklio miškingose kalvose šalia Kioto. Einant link šventyklos prieš akis iškyla medžių apsupti didžiuliai stogai, o aukščiau jų – įspūdinga pagoda. Šventykla dar vadinama "tyro vandens šventove", dėl iš uolų trykštančio krioklio, kurio vanduo laikomas stebuklingu. Ypač įspūdinga didžiulė medinė terasa, pastatyta ant 139 kolonų. Nuo terasos atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama, apsupta trijų kalnagūbrių, pavasarį paskendusi vyšnių žieduose, o rudenį – auksiniuose medžių lapuose.
Pasivaikščiosime po senąjį Kijoto senamiestį bei garsųjį Giono kvartalą, kuriame galima sutikti paslaptingąsias geišas. Geiša – iš japonų kalbos išvertus reiškia „menininkė“. Ne šiaip sau Gione buvo filmuojamas ir garsusis filmas „Geišos išpažintis“. Pageidaujantys galės pasilikti pasivaikščioti po vakarinį senamiestį, užeiti į jaukias krautuvėles.
Nakvynė viešbutyje Kijote.
Ryte iš Kijoto traukiniu važiuojame iki Himeji, kur aplankysime UNESCO paveldą Himeji rūmus. Rūmai, dar kitaip vadinami Baltojo Garnio rūmais, yra puikiai išlikęs XVII amžiaus Japonijos rūmų architektūros pavyzdys. Šiuose rūmuose buvo filmuojamas garsusis Holivudo filmas „Paskutinis Samurajus“. Susipažinsime su rūmų istorija, kuriai jau beveik 700 metų.
Vykstame iki Hirošimos. Atvykę į Hirošimą aplankysime unikalų atominės bombos muziejų.
Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Hirošimoje.
Po pusryčių vykstame į prieplauką, o iš ten laivu keliamės į Itsukušimos (Itsukushima) salą, geriau žinomą Miadžimos (Miyajima) vardu, kuris japoniškai reiškia „šventovių salą“. Japonų legendos byloja, kad ši nedidelė vietovė ypatinga – joje negalima nei gimti, nei mirti. Pasiekę salą, turėsime galimybę pasigrožėti tradicinio japoniško tori tipo šintoistinės šventyklos vartais, kurie manoma žymi ribą tarp pagoniškojo ir šventojo tikėjimo pasaulių. Visus šis raudonos spalvos stebuklas traukia dėl idiliškai iliuziško vaizdo.
Itsukušimoje pasikelsime į aukščiausią salos kalną, nuo kurio viršūnės atsiveria stulbinantis vaizdas į Seto jūros įlanką. Sakoma, kad šioje vietoje galima užčiuopti tikrąją – jautrią ir skaidrią Japonijos dvasią. Tai vienas gražiausių panoraminių vaizdų Japonijoje.
Vakare iš salos grįžtame į Hirošimą. Nakvynė viešbutyje.
Ryte iš Hirošimos traukiniu vykstame į Japonijos vakarinės pakrantės sostinę – Kanazavą. Kanazava ir jos apylinkės ypač garsėja auksu ir dirbiniais iš jo. Pats miesto pavadinimas reiškia „aukso pelkę“. Atvykę į Kanazavą pirmiausia apžiūrėsime stotį – Kanazavos geležinkelio stotis yra tarsi moderniosios architektūros paminklas, kurią būtinai rekomenduoja apžiūrėti visi ten pabuvoję. Įsikuriame viešbutyje.
Po trumpo poilsio vykstame į Kenrokuen (Kenroku-en) „Šešių didybių" sodą. Įėjus į sodą, vaizdas ir aplinka pakeri nuo pat pirmų žingsnių – daugelio nuomone tai pats gražiausias sodas Japonijoje. Kanazavos sodas pranoksta bet kokias fantazijas. Suformuoti medžiai ir jų šakos atrodo kaip milžiniški bonsai, kuriuos formuoja ir prižiūri talentingi, sodų meną gerai išmanantys žmonės. Tokiu būdu Kenrokuen sodas yra prižiūrimas jau bemaž 500 metų. Čia gausu tvenkinių, tekančių srovių, krioklių, tiltų, arbatos namelių, medžių, akmenų ir gėlių.
Pasivaikščiosime po senuosius Kanazavos Higashi-chaya geišų ir Naga-machi samurajų kvartalus. Iki 1868 m. kol Japoniją valdė Tokugavos šiogūnų (karo vadų) dinastija, samurajai buvo vieni iš aukščiausių visuomenės sluoksnių. Jie buvo turtingi, turėjo didelius namus bei daug tarnų. Situacija pasikeitė, kai 1868 m. valdžia iš šiogūno rankų buvo perduota atgal imperatoriui, o samurajų kaip karių egzistavimas prarado prasmę. Visa tai atsispindėjo ir Naga-machi kvartalo plėtroje. Nusigyvenę samurajai pardavinėjo savo turtą, namus, žemės sklypus. Keliuose didesniuose ir gerai išsilaikiusiuose samurajų namuose dabar veikia muziejai. Žymiausias jų – Nomura House. Visas namas alsuoja skrupulingai išsaugota senove – slankiojančios duris, kiparisinės lubos ir vidiniame kieme esantis 400 metų senumo nedidelis sodas su tekančiu upeliu, sotvarais, apsuptais per amžius nugludintais akmenimis.
Nakvynė viešbutyje Kanazava.
Po pusryčių autobusu vykstame į autentišką Širakavos (Shirakawa - mura) kaimą, įsikūrusį Šo upės slėnyje, su gasčio dzukuri (gasshō-zukuri) architektūros stiliaus namais. Kai kurie jų yra senesni nei 250 metų. Išvertus „gasčio dzukuri“ reiškia „pastatyta lyg sudėjus rankas maldai“. Šių ūkinių namelių šiaudais dengti statūs stogai iš tikrųjų primena besimeldžiančių budistų vienuolių rankas. Toks architektūros stilius išsivystė per kelias kartas ir yra skirtas atlaikyti daug ir sunkaus sniego, iškrentančio regione kiekvieną žiemą. Šių ūkinių namų palėpėse būdavo veisiami šilkverpiai kirminai. Šis kaimas – tarsi japoniškas buities muziejus. Tik čia ne muziejus, o tikras kaimas su realiais gyventojais. Įsikūręs kalno papėdėje, apsuptas ryžių laukų, šis tylus kaimelis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio Paveldo sąrašą.
Su autobusu grįžtame atgal į Kanazava ir greituoju traukiniu vykstame į Tokiją.
Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Po pusryčių laisva diena Tokijuje. Paskutinė kelionės diena laisva, kad galėtumėte pasimėgauti tokiais įspūdžiais ir patirtimis, aplankyti tas Tokijo vietas, kurios Jums svarbios asmeniškai. Galėsime Jus pakonsultuoti ir patarti, ką dar aplankyti, paragauti, išbandyti ar įsigyti. Tokijo įvairovė – neišsemiama. Čia tiek muziejų ir galerijų, restoranų ar vietinių gėrybių turgų, kad patenkins kiekvieno poreikius ir skonį.
Vėlai vakare vykstame į oro uostą. Skrydis Tokijas-Helsinkis.
Skrydis Helsinkis-Vilnius.
Nuostabi kelionė! Daug vietų aplankyta ir daug pamatyta. Tik geriausios emocijos ir įspūdžiai. Puikus gidas!
Laba diena, dar negaliu atsibusti iš šios kelionės sapno. Viskas buvo aukščiausio lygio: viešbučiai, maistas, programos išpildymas. Tobulas grupės formatas, nedidelis kolektyvas labai mobilus, greit priimantis sprendimus. Ir pats nuostabiausias kelionės vadovas! Japonijos gamta ir kultūra, jos didmiesčių ir parkų didybė tiesiog sužavi. Kai vyksti į kelionę visada tikiesi geriausio, bet šį kartą kelionė pranoko visus lūkesčius. Ačiū už puikiai organizuotą kelionę. Lydinčio vadovo iš Lietuvos visiškai nepasigedome.