Vokietija, Prancūzija ir Ispanija – Vakarų Europos valstybės, kurių istorija tęsiasi jau ne vieną tūkstantį metų. Tai šalys, kuriose sukauptos vertingiausios kultūros vertybės, įspūdingiausi čia gyvenusių ir kūrusių architektų statiniai bei neįtikėtino grožio kalnai ir jūros. Jei jau apžiūrėjote daugelį Lietuvos miestų ir trokštate išvysti kažką naujo, o tėvynės saulė ir vėl nelepina kaitriais spinduliais, siūlome poilsį prie karštosios Balearų jūros, aplankant išskirtinio dėmesio vertus trijų valstybių objektus.
Kelionės akcentai:
REIKALINGI DOKUMENTAI: LR piliečio pasas arba tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Priemoka už vienvietį kambarį - 150 EUR.
Kelionės metu nuvažiuosime ~ 7000 km.
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per Lenkiją iki nakvynės viešbutyje.
Po pusryčių važiuosime į Bambergą, kuris kaip ir pridera antikiniams miestams, yra įsikūręs ant septynių kalvų. Pažintį su „Vokietijos Roma“ pradėsime vaikštinėdami puikiai išsilaikiusiu senamiesčiu, saugomu UNESCO, kuriame išvysime Maksimilijano aikštę – šurmulingą centrą, kuriame organizuojami svarbiausi miesto renginiai, prekiaujama amatininkų dirbiniais bei vaisiais ir daržovėmis. Miesto panoramoje dominuoja Šv. Martyno vienuolynas, kuris nesiliauja žavėjęs. 1000 metų istoriją skaičiuojanti šventovė labiau primena didingą pilį, stebinančią prabangiu interjeru, nei maldos namus. Vaikštinėdami siaurosiomis miesto gatvelėmis matysime barokinius patricijų namus, Neptūno fontaną, kuriam vietiniai kuria poemas, senąją rotušę, apsuptą legendų. Pasak pasakojimų, Bambergo vyskupas miestiečiams nepaskyrė sklypo, skirto rotušės konstrukcijai, tačiau vietiniai jos taip norėję, jog supylė jai skirtą salą, ant kurios buvo pastatytas statinys. Šiandien tai bene įspūdingiausiais miesto objektas, apsuptas dviejų tiltų ir šalia sruvenančios upės. Ar žinojote, kad Bamberge yra „Mažoji Venecija”? Tai nedidelių fachverkinių namukų kvartalas, išsidėstęs prie Regnico upės. Pasivaikščioję krantine suprasime, jog „vokiškoji Venecija“ nenusileidžia itališkajai. Neįmanoma nepastebėti bokštais į viršų „besistiebiančios“ katedros, iškankintos daugybės gaisrų, tačiau vis pakilusios iš pelenų lyg feniksas. Apžiūrėsime vieną įspūdingiausių miesto statinių – Vyskupų rezidencijos rūmus, žavinčius vidiniu kiemeliu su vaizdingomis medinėmis galerijomis. Pasivaikščioję po miestą per Vokietiją keliausime į Prancūziją, kur nakvosime viešbutyje.
Po pusryčių pasieksime Avinjoną – buvusį katalikų pasaulio centrą, trumpam pakeitusį Vatikaną. Čia išvysime objektą, liudijantį apie neįtikėtiną galią viduramžiais sutelkusią bažnyčią – Popiežių rūmus. Tai didžiausi gotikiniai rūmai pasaulyje, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jie primena didingą pilį, kurią karūnuoja net 12 bokštų. Pėsčiomis pasidairysime po gynybinėmis sienomis apjuostą viduramžių miestą. Pamatysime liaudies dainių apdainuotą Šv. Benezeto tiltą, jungusį Prancūziją su Popiežiaus valstybe, romaninę Katedrą, sukonstruotą ant ankstyvųjų krikščionių bazilikos pamatų, vaikštinėsime pėsčiųjų promenada, apsupta istorinių statinių bei parkų. Susipažinę su senuoju popiežių miestu-rezidencija keliausime į Ispaniją. Vakare pasieksime vieną iš pajūrio kurortų prie Barselonos. Po vakarienės lauks nakvynė viešbutyje prie jūros.
Po pusryčių galėsite pasirinkti poilsį prie jūros arba išvyką į Montseratą (*) – milžinišką vienuolyno kompleksą, jau beveik tūkstantį metų priklausantį Benediktinų ordinui. Vienuolyno globėja – tamsiaveidė Montserato Madona, kurios medinė romaninio stiliaus statulėlė yra brangiausia vienuolyno relikvija. Šventovė įsikūrusi įspūdingame 1236 metrų aukštyje, tad nuo čia atsiveria pasakiška panorama į Kataloniją. Pasigrožėję vaizdais grįšime į kurortą, kur vakarieniausime ir nakvojame viešbutyje prie jūros.
Po pusryčių galėsite pasirinkti poilsį prie jūros arba išvyką į vieną judriausių Viduržemio jūros uostų Barseloną*. Spalvingoji Katalonijos sostinė žavės ne tik šurmulingomis aikštėmis, tačiau ir įspūdingais Antonio Gaudžio šedevrais. Vienas iš jų – „Šventosios šeimynos“ bažnyčia, kurios statyba užsitęsė jau 150 metų. Tai architekto paskutinių gyvenimo metų darbas, kurį užbaigti pavesta šiandieninėms kartoms. Kiekvienas iš šventovės fasadų užkodavęs skirtingą simboliką, kaip ir 18 bažnyčios bokštų, simbolizuojančių 12 apaštalų, 4 evangelistus, Mergelę Mariją ir Jėzų Kristų. Ne mažiau įspūdingas Antonio Gaudžio kūrinys – spalvingasis Guelio parkas – UNESCO saugomas objektas, pasižymintis išskirtiniu katalonų architekto braižu. Nameliai, atrodantys lyg meduoliniai skanėstai nuo Kalėdų stalo, įmantrių formų konstrukcijos, mozaikomis padabinti įvairiaspalviai suoleliai, kolonos ir sienos – čia nusikelsime į vaikystės pasaką, kuri suteiks daug džiaugsmo net ir rimčiausiems lankytojams. Tęsdami pažintį su miestu vaikščiosime po šurmulingus miesto centrus – Ispanijos ir Katalonijos aikštes, judrią La Rambla gatvę, sutelkusią reikšmingiausius miesto objektus. Čia stengsimės pajusti išskirtinį Barselonos charakterį. Keliaudami link uosto išvysime paminklą Kristupui Kolumbui – jūrininkui, tarnavusiam Ispanijos laivynui, tradiciškai laikomam „Amerikos atradėju“. Pasiekę gotikinį kvartalą išvysime jo įžymybę – Barselonos Katedrą, kurios galybė simbolizuoja ypatingą miesto statusą šalyje. Smailios arkos, briaunoti skliautai, mitinėmis būtybėmis dekoruotas fasadas žavi ne tik smalsuolius, bet ir filmų kūrėjus, šventovėje ne kartą įrengusius filmavimo aikštelės. Visai šalia katedros įsikūrusi kita gotikinio kvartalo pažiba – karalių rūmai – buvusi Barselonos grafų ir Aragono karalių rezidencija. Nors viduramžius menanti tvirtovė yra vienas įspūdingiausių statinių gotikiniame kvartale, nemanykite, jog ją lengva rasti. Paklysti neleis gidas, su kuriuo leisimės siaurų gatvelių labirintais objekto link. Vakare siūlome pasižiūrėti „grojančius“ fontanus, kurie vietinius bei turistus džiugina jau nuo 1929 m. Tuo metu tai buvo itin ambicingas projektas. Vėlai vakare grįšime į kurortą, kuriame vakarieniausime. Nakvosime viešbutyje prie jūros.
Po pusryčių galėsite pasirinkti poilsį prie jūros arba savarankišką išvyką miesto transportu.** Siūlome nuvykti į vandens atrakcionų parką,** esantį Ljoret de Maro kurorte. Tai šurmulingas miestas, išsidėstęs Balearų jūros krante, lepinantis ne tik vandens pramogomis, bet ir modernistiniais architektūros šedevrais. Vėliau galėsite nuplaukti laivu** į romėnų laikus menantį Blanesą** arba Tossa de Maro** miestelį, vadinamą Kosta Bravos pakrantės rojumi, nes čia ne tik kūnas pasilepina saulės ir jūros malone, bet ir akys, išvydę įspūdingą tvirtovę, iškilusią virš įlankos. Sugrįžę į kurortą vakarieniausime, nakvosime viešbutyje prie jūros.
Po pusryčių keliausime į Prancūziją. Aplankysime vieną iš geriausiai išsilaikiusių romėnų konstrukcijos objektų – Gardo tiltą. Šis akvedukas, esantis itin vaizdingame Provanso regione, žavinčiame banguotomis kalnų panoramomis ir kvapnių levandų laukais, pastatytas jau prieš 2000 metų, tačiau ir šiandien nepaliauja stebinęs inžineriniu sprendimu. Apžiūrėję architektūrinį šedevrą ir pasimėgavę vaizdingų apylinkių panorama keliausime per Prancūziją iki nakvynės viešbutyje.
Po pusryčių važiuosime per Vokietiją iki Žemutinės Frankonijos sostinės Viurcburgo, skaičiuojančio daugiau nei 1300 metų istoriją. Kadangi šis Vokietijos miestas nuo viduramžių buvo valdomas bažnyčios atstovų, ilgą laiką buvo itin konservatyvus ir religingas, tad istoriniai Viurcburgo sluoksniai yra paženklinti egzekucijomis, nukreiptomis prieš eretikus bei raganas. Paskutinioji iš jų čia sudeginta XVIII a. viduryje! Geriau šį miestą pažinti padės Viurcburgo rezidencija – barokinis objektas, kuriame gyveno miesto princai-vyskupai. Pastatas pasižymi tokia prabanga, jog kartais yra sulyginamas su Versalio rūmais Prancūzijoje. Ne mažiau nustebins ir Marienburgo tvirtovė – UNESCO pasaulio paveldo sąraše besipuikuojantis statinys, kuriame rezidavo miestą valdantys vyskupai. Pasirodo, jog konstrukcija ne tik daili, bet ir tvirta – ją užimti troško šimtai kariuomenių, tačiau tai pavyko tik švedams. Pereisime senuoju Maino tiltu, išpuoštu barokinėmis šventųjų skulptūromis, jungiančiu senąjį miestą su Marienburgo tvirtove. Išvysime Šv. Kilijono katedrą, puoštą barokiniu interjeru, kuri pavadinta pirmojo misionieriaus, „atnešusio“ krikščionybę miestui, garbei. Nenustebkite, Viurcburge išvysime labai daug bažnyčių! Dar vienas sakralinis statinys, vertas mūsų dėmesio – Noimiunsterio bazilika. Simboliška, jog pastatas sukonstruotas vietoje, kurioje trys airių misionieriai buvo nužudyti po to, kai 686 m. atvyko skleisti krikščionybę. Vaikštinėdami po senamiestį neaplenksime dailios rotušės – vieno iš seniausių miesto statinių. Susipažinę su miestu pradėsime kelionę namo. Per Vokietiją ir Lenkiją vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
Po pusryčių per Lenkiją keliausime namo. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per Lenkiją iki nakvynės viešbutyje.
Po pusryčių važiuosime į Bambergą, kuris kaip ir pridera antikiniams miestams, yra įsikūręs ant septynių kalvų. Pažintį su „Vokietijos Roma“ pradėsime vaikštinėdami puikiai išsilaikiusiu senamiesčiu, saugomu UNESCO, kuriame išvysime Maksimilijano aikštę – šurmulingą centrą, kuriame organizuojami svarbiausi miesto renginiai, prekiaujama amatininkų dirbiniais bei vaisiais ir daržovėmis. Miesto panoramoje dominuoja Šv. Martyno vienuolynas, kuris nesiliauja žavėjęs. 1000 metų istoriją skaičiuojanti šventovė labiau primena didingą pilį, stebinančią prabangiu interjeru, nei maldos namus. Vaikštinėdami siaurosiomis miesto gatvelėmis matysime barokinius patricijų namus, Neptūno fontaną, kuriam vietiniai kuria poemas, senąją rotušę, apsuptą legendų. Pasak pasakojimų, Bambergo vyskupas miestiečiams nepaskyrė sklypo, skirto rotušės konstrukcijai, tačiau vietiniai jos taip norėję, jog supylė jai skirtą salą, ant kurios buvo pastatytas statinys. Šiandien tai bene įspūdingiausiais miesto objektas, apsuptas dviejų tiltų ir šalia sruvenančios upės. Ar žinojote, kad Bamberge yra „Mažoji Venecija”? Tai nedidelių fachverkinių namukų kvartalas, išsidėstęs prie Regnico upės. Pasivaikščioję krantine suprasime, jog „vokiškoji Venecija“ nenusileidžia itališkajai. Neįmanoma nepastebėti bokštais į viršų „besistiebiančios“ katedros, iškankintos daugybės gaisrų, tačiau vis pakilusios iš pelenų lyg feniksas. Apžiūrėsime vieną įspūdingiausių miesto statinių – Vyskupų rezidencijos rūmus, žavinčius vidiniu kiemeliu su vaizdingomis medinėmis galerijomis. Pasivaikščioję po miestą per Vokietiją keliausime į Prancūziją, kur nakvosime viešbutyje.
Po pusryčių pasieksime Avinjoną – buvusį katalikų pasaulio centrą, trumpam pakeitusį Vatikaną. Čia išvysime objektą, liudijantį apie neįtikėtiną galią viduramžiais sutelkusią bažnyčią – Popiežių rūmus. Tai didžiausi gotikiniai rūmai pasaulyje, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jie primena didingą pilį, kurią karūnuoja net 12 bokštų. Pėsčiomis pasidairysime po gynybinėmis sienomis apjuostą viduramžių miestą. Pamatysime liaudies dainių apdainuotą Šv. Benezeto tiltą, jungusį Prancūziją su Popiežiaus valstybe, romaninę Katedrą, sukonstruotą ant ankstyvųjų krikščionių bazilikos pamatų, vaikštinėsime pėsčiųjų promenada, apsupta istorinių statinių bei parkų. Susipažinę su senuoju popiežių miestu-rezidencija keliausime į Ispaniją. Vakare pasieksime vieną iš pajūrio kurortų prie Barselonos. Po vakarienės lauks nakvynė viešbutyje prie jūros.
Po pusryčių galėsite pasirinkti poilsį prie jūros arba išvyką į Montseratą (*) – milžinišką vienuolyno kompleksą, jau beveik tūkstantį metų priklausantį Benediktinų ordinui. Vienuolyno globėja – tamsiaveidė Montserato Madona, kurios medinė romaninio stiliaus statulėlė yra brangiausia vienuolyno relikvija. Šventovė įsikūrusi įspūdingame 1236 metrų aukštyje, tad nuo čia atsiveria pasakiška panorama į Kataloniją. Pasigrožėję vaizdais grįšime į kurortą, kur vakarieniausime ir nakvojame viešbutyje prie jūros.
Po pusryčių galėsite pasirinkti poilsį prie jūros arba išvyką į vieną judriausių Viduržemio jūros uostų Barseloną*. Spalvingoji Katalonijos sostinė žavės ne tik šurmulingomis aikštėmis, tačiau ir įspūdingais Antonio Gaudžio šedevrais. Vienas iš jų – „Šventosios šeimynos“ bažnyčia, kurios statyba užsitęsė jau 150 metų. Tai architekto paskutinių gyvenimo metų darbas, kurį užbaigti pavesta šiandieninėms kartoms. Kiekvienas iš šventovės fasadų užkodavęs skirtingą simboliką, kaip ir 18 bažnyčios bokštų, simbolizuojančių 12 apaštalų, 4 evangelistus, Mergelę Mariją ir Jėzų Kristų. Ne mažiau įspūdingas Antonio Gaudžio kūrinys – spalvingasis Guelio parkas – UNESCO saugomas objektas, pasižymintis išskirtiniu katalonų architekto braižu. Nameliai, atrodantys lyg meduoliniai skanėstai nuo Kalėdų stalo, įmantrių formų konstrukcijos, mozaikomis padabinti įvairiaspalviai suoleliai, kolonos ir sienos – čia nusikelsime į vaikystės pasaką, kuri suteiks daug džiaugsmo net ir rimčiausiems lankytojams. Tęsdami pažintį su miestu vaikščiosime po šurmulingus miesto centrus – Ispanijos ir Katalonijos aikštes, judrią La Rambla gatvę, sutelkusią reikšmingiausius miesto objektus. Čia stengsimės pajusti išskirtinį Barselonos charakterį. Keliaudami link uosto išvysime paminklą Kristupui Kolumbui – jūrininkui, tarnavusiam Ispanijos laivynui, tradiciškai laikomam „Amerikos atradėju“. Pasiekę gotikinį kvartalą išvysime jo įžymybę – Barselonos Katedrą, kurios galybė simbolizuoja ypatingą miesto statusą šalyje. Smailios arkos, briaunoti skliautai, mitinėmis būtybėmis dekoruotas fasadas žavi ne tik smalsuolius, bet ir filmų kūrėjus, šventovėje ne kartą įrengusius filmavimo aikštelės. Visai šalia katedros įsikūrusi kita gotikinio kvartalo pažiba – karalių rūmai – buvusi Barselonos grafų ir Aragono karalių rezidencija. Nors viduramžius menanti tvirtovė yra vienas įspūdingiausių statinių gotikiniame kvartale, nemanykite, jog ją lengva rasti. Paklysti neleis gidas, su kuriuo leisimės siaurų gatvelių labirintais objekto link. Vakare siūlome pasižiūrėti „grojančius“ fontanus, kurie vietinius bei turistus džiugina jau nuo 1929 m. Tuo metu tai buvo itin ambicingas projektas. Vėlai vakare grįšime į kurortą, kuriame vakarieniausime. Nakvosime viešbutyje prie jūros.
Po pusryčių galėsite pasirinkti poilsį prie jūros arba savarankišką išvyką miesto transportu.** Siūlome nuvykti į vandens atrakcionų parką,** esantį Ljoret de Maro kurorte. Tai šurmulingas miestas, išsidėstęs Balearų jūros krante, lepinantis ne tik vandens pramogomis, bet ir modernistiniais architektūros šedevrais. Vėliau galėsite nuplaukti laivu** į romėnų laikus menantį Blanesą** arba Tossa de Maro** miestelį, vadinamą Kosta Bravos pakrantės rojumi, nes čia ne tik kūnas pasilepina saulės ir jūros malone, bet ir akys, išvydę įspūdingą tvirtovę, iškilusią virš įlankos. Sugrįžę į kurortą vakarieniausime, nakvosime viešbutyje prie jūros.
Po pusryčių keliausime į Prancūziją. Aplankysime vieną iš geriausiai išsilaikiusių romėnų konstrukcijos objektų – Gardo tiltą. Šis akvedukas, esantis itin vaizdingame Provanso regione, žavinčiame banguotomis kalnų panoramomis ir kvapnių levandų laukais, pastatytas jau prieš 2000 metų, tačiau ir šiandien nepaliauja stebinęs inžineriniu sprendimu. Apžiūrėję architektūrinį šedevrą ir pasimėgavę vaizdingų apylinkių panorama keliausime per Prancūziją iki nakvynės viešbutyje.
Po pusryčių važiuosime per Vokietiją iki Žemutinės Frankonijos sostinės Viurcburgo, skaičiuojančio daugiau nei 1300 metų istoriją. Kadangi šis Vokietijos miestas nuo viduramžių buvo valdomas bažnyčios atstovų, ilgą laiką buvo itin konservatyvus ir religingas, tad istoriniai Viurcburgo sluoksniai yra paženklinti egzekucijomis, nukreiptomis prieš eretikus bei raganas. Paskutinioji iš jų čia sudeginta XVIII a. viduryje! Geriau šį miestą pažinti padės Viurcburgo rezidencija – barokinis objektas, kuriame gyveno miesto princai-vyskupai. Pastatas pasižymi tokia prabanga, jog kartais yra sulyginamas su Versalio rūmais Prancūzijoje. Ne mažiau nustebins ir Marienburgo tvirtovė – UNESCO pasaulio paveldo sąraše besipuikuojantis statinys, kuriame rezidavo miestą valdantys vyskupai. Pasirodo, jog konstrukcija ne tik daili, bet ir tvirta – ją užimti troško šimtai kariuomenių, tačiau tai pavyko tik švedams. Pereisime senuoju Maino tiltu, išpuoštu barokinėmis šventųjų skulptūromis, jungiančiu senąjį miestą su Marienburgo tvirtove. Išvysime Šv. Kilijono katedrą, puoštą barokiniu interjeru, kuri pavadinta pirmojo misionieriaus, „atnešusio“ krikščionybę miestui, garbei. Nenustebkite, Viurcburge išvysime labai daug bažnyčių! Dar vienas sakralinis statinys, vertas mūsų dėmesio – Noimiunsterio bazilika. Simboliška, jog pastatas sukonstruotas vietoje, kurioje trys airių misionieriai buvo nužudyti po to, kai 686 m. atvyko skleisti krikščionybę. Vaikštinėdami po senamiestį neaplenksime dailios rotušės – vieno iš seniausių miesto statinių. Susipažinę su miestu pradėsime kelionę namo. Per Vokietiją ir Lenkiją vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
Po pusryčių per Lenkiją keliausime namo. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.
Atsiliepimų šiai kelionei nėra.