Edinburgas – Škotijos sostinė, kupina istorijos, kultūros, įdomių lankytinų vietų ir gražios architektūros. Vietiniai mėgsta vadinti Edinburgą miestu ant septynių kalvų. Nors kai kurios kalvos yra ne pačiame mieste, o šiek tiek už jo, škotams negalima priekaištauti dėl noro lyginti Edinburgą su Roma, kuri taip pat įsikūrusi ant septynių kalvų.
- Nurodyta kaina yra asmeniui. Pasiūlymo kaina galioja tik užsakant dviems asmenims skirtą kambarį. Esant kitiems pageidavimams prašome kreiptis į agentūrą;
- Avia bilietas išperkamas po kelionės apmokėjimo. Įmoka už aviabilietą yra negrąžinama. Keitimas už papildomą mokestį. Dėl išsamesnės informacijos teirautis pas kelionių agentą prieš kelionės įsigyjimą.
- Kelionės kaina gali keistis priklausomai nuo skrydžio bilietų kainos bei viešbučio kainos pirkimo metu.
- Organizatorius vietų nei lėktuve, nei viešbučiuose nelaiko. Pasiūlymų kiekis pagal pateiktas kainas ribotas. Dėl užimtumo lėktuve ir viešbutyje teirautis kelionių agento prieš įsigyjant kelionę.
Kreipkitės el. p. tel.
Skrydis:
Kaunas - Edinburgas
Edinburgas - Kaunas
Bagažas: rankinis bagažas - mažas 1 vnt. (40x25x20cm);
2 nakvynių apgyvendinimas viešbutyje su pusryčiais.
Kelionės draudimas (medicininis, nuo nelaimingų atsitikimų, civilinis, bagažo ir kita);
- Automobilio nuoma;
- Papildomas bagažas. Dėl tikslios informacijos teirautis agentūroje.
- Sėdimų vietų lėktuve pasirinkimas. Dėl tikslios informacijos apie rankinį bagažą teirautis agentūroje.
- Pervežimas Vilnius - Kauno oro uostas – 15 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto)
- Pervežimas Klaipėda – Kauno oro uostas – 25 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto);
-Turistinis mokestis mokamas vietoje.
SVARBU! Nuo 2025 m. balandžio 2 d. Lietuvos piliečiai, keliaujantys į Jungtinę Karalystę trumpalaikiam apsilankymui iki šešių mėnesių arba tranzitu, privalės turėti elektroninį kelionių leidimą (ETA).
ETA sistema – išankstinė trumpalaikių kelionių į Jungtinę Karalystę (iki 6 mėnesių) autorizavimo sistema, skirta užsienio valstybių piliečiams, kuriems nereikalinga įvažiavimo į Jungtinę Karalystę viza. ETA galios 2 metus arba kol galioja pasas, nes užpildytas prašymas iš karto susiejamas su asmens kelionės dokumentu.
Jeigu per Jungtinę Karalystę vykstate tranzitu bet kokia transporto priemone, gauti ETA jums taip pat būtina.
Detalesnė informacija apie ETA skelbiama Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Karalystėje tinklalapyje ir Jungtinės Karalystės Vyriausybės interneto svetainėje.
Viešbutis Holiday inn Edinburgh įsikūręs ramioje miesto vietoje, netoli Edinburgo zoologijos sodo ir maždaug už 10 minučių kelio nuo miesto centro. Apylinkėse (ne toliau kaip už 4 km nuo viešbučio) yra daugybė prekybos vietų, barų, restoranų ir naktinių klubų.
44 vienviečiai ir 259 dviviečiai kambariai yra 5 aukštuose, į kuriuos galima pakilti liftu. Vestibiulyje esančioje registratūroje dirbantys daugiakalbiai darbuotojai (anglų, vokiečių, prancūzų kalbomis) pasiruošę padėti užsiregistruoti ir išsiregistruoti. Patogumai: bagažo saugojimo paslauga. Svečiai, atvykstantys automobiliu, savo transporto priemones gali pasistatyti garaže arba automobilių stovėjimo aikštelėje. Teikiamos ir kitos paslaugos: automobilių nuomos paslauga, medicininė pagalba, kambarių aptarnavimas, skalbimo paslaugos.
Oro kondicionierius ir centrinis šildymas užtikrina, kad kambariuose būtų palaikoma komfortiška temperatūra. Kambariuose yra dvigulė lova ir sofa-lova. Galima užsisakyti papildomų lovų. Taip pat yra seifas, mini baras ir rašomasis stalas. Taip pat yra tiesioginio ryšio telefonas, palydovinius ir (arba) kabelinius kanalus rodantis televizorius, radijas ir belaidis internetas (be papildomo mokesčio). Vonios kambariuose su dušu ir vonia yra plaukų džiovintuvas ir telefonas. Kad vonios kambariuose būtų patogiau, svečiams siūloma kosmetikos priemonių.
Skrydžiai vykdomi penktadieniais - sekmadieniais
Kaunas 06:10 - Edinburgas 07:10;
Edinburgas 16:45 - Kaunas 21:25.
Nuo balandžio mėnesio keičiasi skrydžių dienos:
Skrydžiai vykdomi sekmadieniais - antradieniais
Kaunas 18:45 - Edinburgas 19:35;
Edinburgas 05:55 - Kaunas 10:35.
Iš oro uosto į miesto centrą lengviausia ir patogiausia nuvykti šiais būdais:
Iš oro uosto į miesto centrą važiuoja „Airlink“ autobusas, kuris per 25 minutes pasiekia Waverley Bridge geležinkelio stotį. Daugiau informacijos rasite Lothian autobusų puslapyje.
Edinburgo tramvajus kursuoja iš oro uosto į naująją miesto dalį ir sustoja "Princes" gatvėje. Kelionė trunka 40 minučių, o tramvajus važiuoja kas 10-15 minučių nuo 6 val. ryto iki 23 val. vakaro.
Galima užsisakyti privatų pervežimą iš oro uosto iki viešbučio ar kitos vietos. Daugiau informacijos rasite Introducing Edinburgh puslapyje.
Karališkoji mylia
Tai garsiausia Edinburgo gatvė. Karališkoji mylia jungia Edinburgo pilį (vakaruose) ir Holirūdo rūmus (rytuose). Įdomu tai, kad jos ilgis - 1,81 km - yra maždaug viena Škotijos mylia, ilgesnė už Anglijos mylią, tačiau ji nenaudojama nuo XVIII a.
Kalton kalva
Tai kalva į rytus nuo Edinburgo naujamiesčio, Princeso gatvės apačioje. Ant kalvos viršūnės stovi keli paminklai, dėl kurių kalva vadinama "Šiaurės Atėnais".
Edinburgo pilis
Edinburgo pilis yra viena seniausių įtvirtintų vietų Europoje. Ilga ir turtinga jos, kaip karališkosios rezidencijos, karinio garnizono, kalėjimo ir tvirtovės, istorija, todėl apie ją pasakojama daug įdomių pasakojimų. Užlipę ant pilies kalvos eisite kareivių, karalių ir karalienių - ir net kelių piratų - pėdomis. Nors dalis pilies tebenaudojama kariniams tikslams, dabar ji yra visame pasaulyje žinomas lankytojų traukos objektas. Ji taip pat yra simbolinė Edinburgo senamiesčio ir naujamiesčio, įtrauktų į pasaulio paveldo sąrašą, dalis.
Šv. Gileso katedra
Tarp Edinburgo pilies ir Holyroodhouse rūmų yra Švento Gileso katedra, pastatyta senovinėje šventykloje, kuri buvo pastatyta IX amžiuje. Šventykla skirta šventajam Gilesui, raupsuotųjų globėjui.
J. K. Rowling dalį knygos „Haris Poteris“ parašė Edinburgo kavinėje („Dramblys“) ir iš šio kraštovaizdžio sėmėsi įkvėpimo savo veikėjams ir vietoms.
Edinburgo pilis pastatyta ant užgesusio ugnikalnio. Atsižvelgiant į kalnuotą Škotijos kraštovaizdį, tai, kad sostinės širdyje yra ugnikalnis, nestebina, tačiau, laimei, šis ugnikalnis neišsiveržė jau 340 milijonų metų. Pilies uolos viršūnė, kurioje žmonės gyvena nuo 850 m. pr. m. e., buvo puiki gynybinė pozicija tvirtovei; taip jau sutapo, kad ji yra šio ugnikalnio išsiveržimo kamštis.
Kadaise pilyje gyveno dramblys. Kai 1838 m. po ilgos kelionės po Šri Lanką į Edinburgą atvyko 78-osios aukštutinės armijos kariai, jie su savimi atsivežė dramblį, kuris kareivinėse įsitvirtino kaip aukštutinės armijos žygiuojančio orkestro vadovas. Legenda byloja, kad prieš miegą dramblys gaudavo po pintą alaus, kurį savo straubliu pasiimdavo pro valgyklos langą.
Vienaragis yra nacionalinis Škotijos gyvūnas. Žinoma, vienaragiai nėra tikri, bet tai nesutrukdė Škotijai pasirinkti šį mitinį padarą savo nacionaliniu gyvūnu. Šalis garsėja savo mitais ir legendomis, todėl jei kurioje nors vietoje turėjo būti vienaragis, tai turėjo būti Škotija.
Edinburgas ne visada buvo šalies sostinė. 1437 m. Edinburgas pakeitė Skoną kaip Škotijos sostinė.
Tradicinės škotiškos virtuvės pagrindą sudaro vietinės kilmės ingredientai, pavyzdžiui, jautiena, ėriena, žuvis ir žvėriena, taip pat tokie sotūs produktai kaip avižos, miežiai ir bulvės. Kai kurie iš labiausiai paplitusių škotiškų patiekalų ir užkandžių, į kuriuos verta atkreipti dėmesį lankantis Edinburge: Hagis, "Neeps" ir "Tatties", Kranachanas.
Škotiški pyragai
Nedideli, bet skanūs škotiški pyragaičiai - tai gardūs dvigubi mėsos pyragaičiai, kilę iš Škotijos. Šie pikantiški pyragaičiai gali būti patiekiami karšti arba šalti ir šviežiai kepami Škotijos restoranuose ar kepyklose visoje šalyje.
Škotiška košė
Šis tradicinis ir paplitęs pusryčių patiekalas atsirado dar ankstyvaisiais Škotijos laikais. Skirtingai nei daugumai už Škotijos ribų gyvenančių žmonių pažįstama košė, škotiška košė gaminama ne su cukrumi, o su druska, todėl tai yra sūrūs, o ne saldūs pusryčiai. Gaminama iš šviežių avižų košės, virtos piene.
"Cullen Skink"
Ši kreminė rūkytos žuvies sriuba yra dar vienas tradicinis škotiškas patiekalas, kilęs iš šiaurės rytinės Škotijos dalies, nedidelio Cullen kaimelio. „Cullen skink“ sriubą sudaro rūkyta juodadėmė menkė, grietinėlė, bulvės ir svogūnai, paprastai patiekiama su skrudinta duona.
Kepti „Mars“ batonėliai
Kepti „Mars“ batonėliai yra saldus ir unikalus desertas, kurį 1992 m. išrado vyras, vardu Johnas Davie, „Haven Chip Bar“ Stonehavene, netoli Aberdyno. Garsusis europietiškas šokoladinis batonėlis išplakamas su miltų, kiaušinių ir pieno mišiniu, paskui kepamas aliejuje, kad ištirpęs šokoladas apsigaubtų traškia tešla. Šį užkandį galite rasti visoje Škotijoje veikiančiose žuvies ir traškučių parduotuvėse (dar vadinamose „chippers“).
Daugiau informacijos apie maistą galite rasti Edinburgh.org puslapyje.
Viza – trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Nuo 2021 m. spalio 1 d. visi į Jungtinę Karalystę atvykstantys Europos Sąjungos šalių piliečiai privalo turėti pasus, asmenys, turintys tik asmens tapatybės kortelę, į Jungtinę Karalystę keliauti negali.
Naudinga informacija - https://keliauk.urm.lt/location/jungtine-karalyste
Kreipkitės el. p. tel.
Viešbutis Holiday inn Edinburgh įsikūręs ramioje miesto vietoje, netoli Edinburgo zoologijos sodo ir maždaug už 10 minučių kelio nuo miesto centro. Apylinkėse (ne toliau kaip už 4 km nuo viešbučio) yra daugybė prekybos vietų, barų, restoranų ir naktinių klubų.
44 vienviečiai ir 259 dviviečiai kambariai yra 5 aukštuose, į kuriuos galima pakilti liftu. Vestibiulyje esančioje registratūroje dirbantys daugiakalbiai darbuotojai (anglų, vokiečių, prancūzų kalbomis) pasiruošę padėti užsiregistruoti ir išsiregistruoti. Patogumai: bagažo saugojimo paslauga. Svečiai, atvykstantys automobiliu, savo transporto priemones gali pasistatyti garaže arba automobilių stovėjimo aikštelėje. Teikiamos ir kitos paslaugos: automobilių nuomos paslauga, medicininė pagalba, kambarių aptarnavimas, skalbimo paslaugos.
Oro kondicionierius ir centrinis šildymas užtikrina, kad kambariuose būtų palaikoma komfortiška temperatūra. Kambariuose yra dvigulė lova ir sofa-lova. Galima užsisakyti papildomų lovų. Taip pat yra seifas, mini baras ir rašomasis stalas. Taip pat yra tiesioginio ryšio telefonas, palydovinius ir (arba) kabelinius kanalus rodantis televizorius, radijas ir belaidis internetas (be papildomo mokesčio). Vonios kambariuose su dušu ir vonia yra plaukų džiovintuvas ir telefonas. Kad vonios kambariuose būtų patogiau, svečiams siūloma kosmetikos priemonių.
Skrydžiai vykdomi penktadieniais - sekmadieniais
Kaunas 06:10 - Edinburgas 07:10;
Edinburgas 16:45 - Kaunas 21:25.
Nuo balandžio mėnesio keičiasi skrydžių dienos:
Skrydžiai vykdomi sekmadieniais - antradieniais
Kaunas 18:45 - Edinburgas 19:35;
Edinburgas 05:55 - Kaunas 10:35.
Iš oro uosto į miesto centrą lengviausia ir patogiausia nuvykti šiais būdais:
Iš oro uosto į miesto centrą važiuoja „Airlink“ autobusas, kuris per 25 minutes pasiekia Waverley Bridge geležinkelio stotį. Daugiau informacijos rasite Lothian autobusų puslapyje.
Edinburgo tramvajus kursuoja iš oro uosto į naująją miesto dalį ir sustoja "Princes" gatvėje. Kelionė trunka 40 minučių, o tramvajus važiuoja kas 10-15 minučių nuo 6 val. ryto iki 23 val. vakaro.
Galima užsisakyti privatų pervežimą iš oro uosto iki viešbučio ar kitos vietos. Daugiau informacijos rasite Introducing Edinburgh puslapyje.
Karališkoji mylia
Tai garsiausia Edinburgo gatvė. Karališkoji mylia jungia Edinburgo pilį (vakaruose) ir Holirūdo rūmus (rytuose). Įdomu tai, kad jos ilgis - 1,81 km - yra maždaug viena Škotijos mylia, ilgesnė už Anglijos mylią, tačiau ji nenaudojama nuo XVIII a.
Kalton kalva
Tai kalva į rytus nuo Edinburgo naujamiesčio, Princeso gatvės apačioje. Ant kalvos viršūnės stovi keli paminklai, dėl kurių kalva vadinama "Šiaurės Atėnais".
Edinburgo pilis
Edinburgo pilis yra viena seniausių įtvirtintų vietų Europoje. Ilga ir turtinga jos, kaip karališkosios rezidencijos, karinio garnizono, kalėjimo ir tvirtovės, istorija, todėl apie ją pasakojama daug įdomių pasakojimų. Užlipę ant pilies kalvos eisite kareivių, karalių ir karalienių - ir net kelių piratų - pėdomis. Nors dalis pilies tebenaudojama kariniams tikslams, dabar ji yra visame pasaulyje žinomas lankytojų traukos objektas. Ji taip pat yra simbolinė Edinburgo senamiesčio ir naujamiesčio, įtrauktų į pasaulio paveldo sąrašą, dalis.
Šv. Gileso katedra
Tarp Edinburgo pilies ir Holyroodhouse rūmų yra Švento Gileso katedra, pastatyta senovinėje šventykloje, kuri buvo pastatyta IX amžiuje. Šventykla skirta šventajam Gilesui, raupsuotųjų globėjui.
J. K. Rowling dalį knygos „Haris Poteris“ parašė Edinburgo kavinėje („Dramblys“) ir iš šio kraštovaizdžio sėmėsi įkvėpimo savo veikėjams ir vietoms.
Edinburgo pilis pastatyta ant užgesusio ugnikalnio. Atsižvelgiant į kalnuotą Škotijos kraštovaizdį, tai, kad sostinės širdyje yra ugnikalnis, nestebina, tačiau, laimei, šis ugnikalnis neišsiveržė jau 340 milijonų metų. Pilies uolos viršūnė, kurioje žmonės gyvena nuo 850 m. pr. m. e., buvo puiki gynybinė pozicija tvirtovei; taip jau sutapo, kad ji yra šio ugnikalnio išsiveržimo kamštis.
Kadaise pilyje gyveno dramblys. Kai 1838 m. po ilgos kelionės po Šri Lanką į Edinburgą atvyko 78-osios aukštutinės armijos kariai, jie su savimi atsivežė dramblį, kuris kareivinėse įsitvirtino kaip aukštutinės armijos žygiuojančio orkestro vadovas. Legenda byloja, kad prieš miegą dramblys gaudavo po pintą alaus, kurį savo straubliu pasiimdavo pro valgyklos langą.
Vienaragis yra nacionalinis Škotijos gyvūnas. Žinoma, vienaragiai nėra tikri, bet tai nesutrukdė Škotijai pasirinkti šį mitinį padarą savo nacionaliniu gyvūnu. Šalis garsėja savo mitais ir legendomis, todėl jei kurioje nors vietoje turėjo būti vienaragis, tai turėjo būti Škotija.
Edinburgas ne visada buvo šalies sostinė. 1437 m. Edinburgas pakeitė Skoną kaip Škotijos sostinė.
Tradicinės škotiškos virtuvės pagrindą sudaro vietinės kilmės ingredientai, pavyzdžiui, jautiena, ėriena, žuvis ir žvėriena, taip pat tokie sotūs produktai kaip avižos, miežiai ir bulvės. Kai kurie iš labiausiai paplitusių škotiškų patiekalų ir užkandžių, į kuriuos verta atkreipti dėmesį lankantis Edinburge: Hagis, "Neeps" ir "Tatties", Kranachanas.
Škotiški pyragai
Nedideli, bet skanūs škotiški pyragaičiai - tai gardūs dvigubi mėsos pyragaičiai, kilę iš Škotijos. Šie pikantiški pyragaičiai gali būti patiekiami karšti arba šalti ir šviežiai kepami Škotijos restoranuose ar kepyklose visoje šalyje.
Škotiška košė
Šis tradicinis ir paplitęs pusryčių patiekalas atsirado dar ankstyvaisiais Škotijos laikais. Skirtingai nei daugumai už Škotijos ribų gyvenančių žmonių pažįstama košė, škotiška košė gaminama ne su cukrumi, o su druska, todėl tai yra sūrūs, o ne saldūs pusryčiai. Gaminama iš šviežių avižų košės, virtos piene.
"Cullen Skink"
Ši kreminė rūkytos žuvies sriuba yra dar vienas tradicinis škotiškas patiekalas, kilęs iš šiaurės rytinės Škotijos dalies, nedidelio Cullen kaimelio. „Cullen skink“ sriubą sudaro rūkyta juodadėmė menkė, grietinėlė, bulvės ir svogūnai, paprastai patiekiama su skrudinta duona.
Kepti „Mars“ batonėliai
Kepti „Mars“ batonėliai yra saldus ir unikalus desertas, kurį 1992 m. išrado vyras, vardu Johnas Davie, „Haven Chip Bar“ Stonehavene, netoli Aberdyno. Garsusis europietiškas šokoladinis batonėlis išplakamas su miltų, kiaušinių ir pieno mišiniu, paskui kepamas aliejuje, kad ištirpęs šokoladas apsigaubtų traškia tešla. Šį užkandį galite rasti visoje Škotijoje veikiančiose žuvies ir traškučių parduotuvėse (dar vadinamose „chippers“).
Daugiau informacijos apie maistą galite rasti Edinburgh.org puslapyje.
Viza – trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Nuo 2021 m. spalio 1 d. visi į Jungtinę Karalystę atvykstantys Europos Sąjungos šalių piliečiai privalo turėti pasus, asmenys, turintys tik asmens tapatybės kortelę, į Jungtinę Karalystę keliauti negali.
Naudinga informacija - https://keliauk.urm.lt/location/jungtine-karalyste
Kreipkitės el. p. tel.
Kreipkitės el. p. tel.
Atsiliepimų šiai kelionei nėra.